🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Hvítserkur - Severní Island Hvítserkur - Severní Island
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Hvítserkur je čedičový skalní útvar na severním pobřeží Islandu, který se tyčí nad mořem. Tato skalní formace se stala jedním z ikonických symbolů islandského přírodního dědictví. Pokud ho znáte z fotek, budete na místě možná trochu zaskočeni, minimálně na nás působil z fotek mnohem větší než ve skutečnosti je – má 15 metrů. Od parkoviště jděte pár minut pěšky po jediné cestě, co tam je a dojdete na vyhlídkové místo na Hvítserkur.

Cesta na místo vede po ne úplně zpevněné silnici, počítejte tak s pomalejší jízdou a pokud pojedete klasickým osobním vozem a ne SUV, jízda vás pravděpodobně i trochu namasíruje.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Pláž

Reynisjara

Vík

Zajímavé místoAtrakce

Sky Lagoon

Island

Zajímavé místoMěsto

Harpa

Reykjavík

Hvítserkur () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.