menu
Vestrahorn - Höfn Vestrahorn - Höfn Vestrahorn - Höfn
Ověřeno PlážPříroda
Otevírací doba

Závislé na sezóně

1000 ISK/osoba • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Vestrahorn je jedním z nejikoničtějších míst na Islandu. Nachází se na jihovýchodním pobřeží, asi 10 minut jízdy od města Höfn. Toto místo je unikátní svými dramatickými útesy, černou pláží  i travnatými dunami. Dostat se dá až přímo k pláži Stokksnes, počítejte však s tím, že na jejím začátku, u závory, si musíte koupit „vstupenku“ pro automobil, a to v místní kavárně.

Vestrahorn je oblíbeným místem pro fotografování. V každém ročním období nabízí jiné kouzlo. V létě je pláž pokryta trávou, v zimě pak sněhem. Téměř v každém ročním období však počítejte s velmi silným větrem, který může vaši návštěvu tohoto místa lehce znepříjemnit.

Mapa a okolí

Vstupné

Vstupné lze zakoupit buď v místní kavárně – Viking Cafe, případně v automatu mimo otevírací dobu kavárny.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Seyðisfjörður

Island

Zajímavé místoAtrakce

Sky Lagoon

Island

PřírodaZajímavé místo

Hverir

Island

Vestrahorn () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.