🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Svartifoss - Island Svartifoss - Island Svartifoss - Island
Ověřeno Vodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Skaftafell & Svartifoss Parking • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Svartifoss patří mezi nejzajímavější vodopády na Islandu, zejména protože jeho pozadí tvoří čedičové hranoly, které připomínají píšťaly varhan. Vodopád je navíc vkusně skryt v přírodě, mezi stromy, které přeci jen na Islandu nejsou tak časté. Přímo v blízkosti vodopádu je navíc dobře dostupná plošina, ze které máte na vodopád krásný výhled.

K vodopádu vede od parkoviště a návštěvnického centra přibližně 1,6 km dlouhá turistická stezka do kopce (cca 45 minut), tou samou cestou se pak jde zpět. Cesta je to trochu náročnější, nicméně hike a zejména jeho cíl opravdu stojí za to. Přímo u návštěvnického centra najdete také kemp s plně vybaveným zázemím.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Kerið kráter

Island

PamátkaVyhlídka

Víkurkirkja

Vík

VodopádPříroda

Kirkjufellsfoss

Island

Svartifoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.