🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Skógafoss - Skógar Skógafoss - Skógar Skógafoss - Skógar
Ověřeno PřírodaVodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Skógafoss je vodopád, který patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější vodopády na ostrově. S výškou přesahující 60 metrů a širokým vodopádem je Skógafoss opravdu přírodním divem Islandu. Jeho mohutný proud vody vytváří mraky rosy a nabízí úchvatný pohled.

Tento vodopád se nachází v malebné krajině poblíž vesnice Skógar. Okolní vrcholky hor a zelené údolí vytvářejí nádhernou kulisu pro Skógafoss a přidávají mu na šarmu.

Skógafoss je také známý svou charakteristickou šířkou, necelých 25 metrů. Můžete se projít přímo k vodopádu. Podél vodopádu vede cesta po schodech na vyhlídku, odkud se můžete podívat na vodopád zeshora, nebo můžete pokračovat po cestě dál k dalším vodopádům: Hestavaðsfoss, Fosstorfufoss, Steinbogafoss, Fremri-Fellsfoss, Innri-Fellsfoss, Kæfufoss a Skalabrekkufoss. 

Skógafoss je snadno přístupný a hned u něj je parkoviště. Je to oblíbená zastávka pro turisty na jižní části ostrova. Kvůli své přístupnosti u něj bývá dost turistů, cesta po schodech nahoru se tak může protáhnout, ale výhledy za to určitě stojí.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Pláž

Pláž s černým pískem Vík

Vík

PřírodaZajímavé místo

Kerið kráter

Island

PřírodaZajímavé místo

Hverir

Island

Skógafoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.