menu
Harpa - Reykjavík Harpa - Reykjavík Harpa - Reykjavík
Ověřeno Zajímavé místoMěsto
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Vstupné • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Koncertní síň Harpa je moderní koncertní síň, která se nachází v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Je to jedna z nejvýznamnějších architektonických staveb na Islandu a je oblíbeným turistickým cílem. Síň byla navržena japonským architektem Shigeru Banem a islandským architektem Olafemurm Eliassonem. Je vyroben z barevných skleněných panelů, které vytvářejí jedinečnou a futuristickou atmosféru. Koncertní síň je domovem Islandského symfonického orchestru a hostí řadu mezinárodních koncertů a představení.

Harpa je svým umístěním nedaleko přístavu v Reykjavíku, který je jen něco přes kilometr daleko od centra města, „must-see“ záležitostí nejen v Reykjavíku, ale obecně na Islandu. Jde totiž o opravdu nádhernou a fotogenickou stavbu, a to za každého počasí.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Prohlídka síně stojí 2000 ISK (zhruba 335 Kč) pro dospělé a 1500 ISK (zhruba 250 Kč) pro děti a studenty. Aktuální informace o otevírací době najdete vždy na oficiálním webu síně.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVodopádVyhlídka

Kaňon Fjaðrárgljúfur

Island

Zajímavé místoAtrakce

Vök Baths

Island

PřírodaZajímavé místo

Gunnuhver

Island

Harpa () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.