Instagram menu
Stegastein - Aurland, Aurlandsfjorden Stegastein - Aurland, Aurlandsfjorden
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Stegastein je impozantní vyhlídková plošina tyčící se vysoko nad fjordem Aurlandsfjorden v Norsku. Je to také jedna z nejznámějších vyhlídek v zemi, proto můžete očekávat, že zde nebudete sami. Tato moderní architektonická skvost se nachází 650 metrů nad hladinou fjordu a poskytuje návštěvníkům dechberoucí panoramatický výhled na fjord a okolní horskou scenérii.

Konstrukce má délku 30 metrů a výrazně se vypíná do volného prostoru nad fjordem, což umožňuje návštěvníkům prožít vzrušení z výšky a působivé blízkosti k přírodě a fjordu pod nimi. Prosklené zábradlí nabízí neomezený výhled a zároveň poskytuje pocit bezpečí.

Stegastein je součástí Norské malebné trasy vedoucí z Aurlandu do Laerdalu. Díky své jedinečnosti a nezapomenutelným výhledům je toto místo oblíbenou destinací mnoha cestovatelů.

Parkování je dostupné přímo na místě a je přístupné jak automobilům, tak karavanům.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VodopádPříroda

Svandalsfossen

Sauda, Rogaland

VodopádPříroda

Låtefossen

Ullensvang, Vestland

PlážPříroda

Hoddevik

Hoddevik, Nordfjord

Stegastein () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.