menu
Šikmá věž v Pise - Pisa, Toskánsko
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

9-20 • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Nespecifikováno

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Nejproslulejší a nejnavštěvovanější památka z Pisy má zajímavou historii. Začali ji stavět ve 12. století, ale po nějakých 5 letech se stavební práce zastavily, protože se zvonice začala nebezpečně naklánět. Důvodem jejího naklánění je nestabilní jílovité a písčité podloží. Různí stavitelé se tento náklon pokoušeli během 800 let kompenzovat. Přestože se ji povedlo narovnat o 44 cm, máte pocit, že se zhroutí, když u ní stojíte v dobrém úhlu. Ačkoli se stavba může jevit jako nepovedený žertík, donutí vás obdivovat středověkou architekturu i odvahu tehdejších inženýrů. 

Doporučujeme zajít se na ni podívat hodně brzy ráno, nebo naopak hodně pozdě večer, kdy bude na místě méně lidí, snažících se ji na fotce podepřít. Věž můžete pozorovat z veřejně přístupného parku i z přilehlého náměstí Piazza dei Miracoli. Obejděte si ji celou, jsou úhly, ze kterých se zdá šikmější. 

Můžete se podívat i do věže a vystoupat nahoru po 294 schodech, až na vrchol. Vstupenky si rezervujte s větším předstihem. Do věže smí najednou vstoupit pouze 45 osob a prohlídka je omezena na 35 minut. 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Santa Maria del Fiore

Florencie, Toskánsko

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

JezeroMěstoPříroda

Jezero Anterselva/Antholz

Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko

Šikmá věž v Pise () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.