🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Seljalandsfoss - Island Seljalandsfoss - Island Seljalandsfoss - Island
Ověřeno PřírodaVodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

placené • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Seljalandsfoss je úchvatný vodopád na Islandu, nacházející se na jižním pobřeží ostrova. Patří mezi nejslavnější a nejnavštěvovanější vodopády na Islandu.

To, co dělá Seljalandsfoss výjimečným, je skutečnost, že návštěvníci se mohou projít za kaskádovou vodní oponu, což je opravdu neskutečný zážitek. Vodopád padá zhruba 60 metrů z útesu.

Díky cesta vedoucí za vodopádem můžete obdivovat vodopád z jiné perspektivy a jakmile se k vodopádu začnete přibližovat, ucítíte všudypřítomnou rosu. 

Přístup k Seljalandsfossu je jednoduchý, s parkovištěm a dobře udržovanými stezkami. Návštěvníci si mohou prohlížet vodopád ve vlastním tempu a obdivovat výhledy. U vodopádu je hned několik míst, ze kterých budete mít skvělé fotky.

Seljalandsfoss se nachází nedaleko slavné Ring Road, a i proto je populárním místem pro turisty. Doporučujeme tak návštěvu vodopádu naplánovat spíš na dopoledne, než se začne plnit parkoviště autobusy s turisty. Je to must-see pro turisty a fotografy, a zastávka u něj vám nezabere moc času. Určitě ale doporučujeme návštěvu spojit s dalším vodopádem Gljúfrabúi.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Seyðisfjörður

Island

PřírodaPamátka

Thingvellir

Island

Město

Rainbow Street

Reykjavík

Seljalandsfoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.