🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
São Vicente - São Vicente São Vicente - São Vicente São Vicente - São Vicente
Ověřeno MěstoPamátkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Děti

Psi

Dron

São Vicente je jedno z nejkrásnějších města na Madeiře. Najdete ho na severu ostrova a my vřele doporučujeme udělat si z tohoto strategického bodu na pár dní basecamp. São Vicente je položené ve vinařském údolí, které se táhne od Atlantiku až do vnitrozemí. Všude dokola jsou zelené kopečky, poseté vinicemi a loukami. V malém historickém centru je (opět na kopci) gotický kostelík ze 16. století, který je hlavní dominantou města. Doporučujeme vyjít po několika schodech až na nádvoří kostela, protože odtud budete mít skvělou vyhlídku na celé město i oceán. V centru města je také spousta pěkných kaváren, pekáren a restaurací. Ve městečku se často konají festivaly a koncerty pod širým nebem.

São Vicente je také známé pro své fascinující jeskyně, které vytvořil sopečný výbuch před tisíci lety. Grutas de São Vicente jsou otevřené pro veřejnost a nabízejí návštěvníkům jedinečný pohled do podzemního světa s krásně formovanými stalaktity a stalagmity. Do jeskyní se dostanete pouze s průvodcem. Za 17 minut jste odtud autem v Porto Moniz, kde se skvěle vykoupete buď v přírodním jezírku, vytvořeném sopečným působením, nebo vedle v placeném a upraveném bazénu. A ještě blíže to máte na krásnou pláž s černým pískem Seixal.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Poças do Governador

Funchal

Příroda

Caldeirão do Inferno

Caldeirão do Inferno

Příroda

Levada Nova

Ponta do Sol

São Vicente () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.