🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Ponta do Pargo - Calheta Ponta do Pargo - Calheta Ponta do Pargo - Calheta
Ověřeno PřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Ponta do Pargo, jedno z nejzápadnějších míst ostrova Madeira. Najdete tu maják a vyhlídku, které společně nabízejí nezapomenutelný cestovatelský zážitek. My jsme tu viděli ten nejrůžovější západ slunce. Bílý maják s červenou střechou do toho hází krásné odlesky, takže je to vskutku parádní podívaná. Na vyhlídku jezdí lidé koukat na západ slunce a relaxovat. Je tu několik laviček, ale hodně lidí tu sedí na dece nebo menších skalkách. Z vyhlídky budete mít jako na dlani přírodní krásu „evropské Havaje“ jak se občas Madeiře přezdívá. Skály, kaktusy, exotická vegetace a nekonečná modř oceánu. Pokud máte čas, určitě se projděte i v okolí. Jsou tu zemědělské pastviny a krásné útesy, strmě se svažující do oceánu. Nám to tady připadalo místy jako ve velkém Hobitíně.

Mapa a okolí

Nejlepší je vyrazit sem pronajatým autem. Ponta do Pargo se nachází ma okružní silnici ostrova, zhruba 51 km od Funchalu. Pro ty, kteří nemají k dispozici auto, je však možné využít také autobusové dopravy. Autobusy z Funchalu a měst na trase (Calheta, Ponta do Sol, Ribeira Brava) směřují do Ponta do Pargo 8x denně během všedních dnů a 2-3 spoje jezdí o víkendech.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místo

Muzeum CR7

Funchal

PřírodaZajímavé místo

Parque Florestal das Queimadas

Santana

PlážPřírodaVodopádVyhlídka

Rocha do Navio

Santana

Ponta do Pargo () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.