Instagram menu
Poco do Candeeiro - Seixal Poco do Candeeiro - Seixal Poco do Candeeiro - Seixal
Ověřeno PřírodaVodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Poco do Candeeiro • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Vodopád Poco do Candeeiro je rozhodně jedním z méně známých vodopádů a jezer na Madeiře, a nabízí tak nerušený v klid v přírodě bez davů turistů. Místo se nachází v horách na jih od města Seixal, poblíž vesničky Chão da Ribeira.

Vodopád následuje řeku Ribeira do Seixal, která je však zejména v letních měsících takřka vyschlá a umožňuje tak hike korytem řeky. K vodopádu se dá dostat hned dvěma způsoby – zezdola (kde se pod vodopádem nabízí velké jezero) nebo shora (méně navštěvovaná varianta, ke které je potřeba překonat cestu korytem řeky; nabízí pak ale koupání v tůňkách nad vodopádem a výhled do propasti s několik desítek metrů vysokým vodopádem).

V údolí Chão da Ribeira se nachází celá řada dalších vodopádů a vesnička je ideálním výchozím bodem pro méně známé hiky na Madeiře. Vodopád Poco do Candeeiro je jedním z nejsnáze přístupných vodopádů v údolí, i tak se ale jedná spíše o skrytý klenot Madiery, kde budete s trochou štěstí obdivovat krásy vodopádu úplně sami.

Mapa a okolí

Parkování Poco do Candeeiro

Seixal, Portugalsko
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště na začátku trasy k vodopádu a jezírkům Poco do Candeeiro.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Santana

Santana

Vyhlídka

Miradouro da Ponta do Rosto

Miradouro da Ponta do Rosto

JezeroPřírodaVodopád

Vodopád 25 Fontes

Serra da Água

Poco do Candeeiro () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.