🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Ponta de São Lourenço - Caniçal, Madeira Ponta de São Lourenço - Caniçal, Madeira Ponta de São Lourenço - Caniçal, Madeira
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Na konci silnice • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Možné létat s dronem

Ponta de São Lourenço je nejvýchodnější oblast ostrova Madeira, která nabízí nádherný výhledy na oceán a barevné skalní útvary. Pokud si Madeiru představujete jako zelený ostrov s mnoha druhy rostlin, v případě oblasti Ponta de São Lourenço na to rovnou zapomeňte. Tato část ostrova totiž svým zabarvením půdy i vegetací připomíná spíše měsíční krajinu, což je dáno zejména tím, že jde o velmi suchou část Madeiry, která je navíc vystavena silnému větru od oceánu.

Co v této oblasti určitě můžeme doporučit je turistická trasa PR8, která vede v podstatě skrze celý poloostrov a kterou si navíc můžete „zpříjemnit“ prudkým výšlapem na vrchol Pico do Furado, odkud je pravděpodobně nejlepší výhled na nejvýchodnější bod ostrova Madeira. Připravte se však na trochu náročnější 8 kilometrů dlouhou trasu, na kterou si nezapomeňte přibalit také vodu a svačinu – čeká vás totiž sucho a převýšení necelých 400 metrů. Odměnou však budou opravdu nádherné výhledy i krajina.

Pokud tuto východní oblast Madeiry navštívíte, nezapomeňte se cestou zastavit také na další nádherné a lépe dostupné vyhlídce, Miradouro da Ponta do Rosto.

Mapa a okolí

Občerstvení

Na konci trasy PR8 se nachází, v malém údolí, menší kavárna. Ta však v době naší návštěvy byla bohužel zavřená (říjen 2022). Úplně na začátku trasy, u kruhového objezdu, však najdete stánek s občerstvením, který zejména na konci treku bude vyloženě za odměnu.

Parkování

Zaparkovat můžete zdarma na konci silnice, v okolí kruhového objezdu.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Miradouro do Juncal

Pico do Arieiro

Město

Funchal

Madeira

PřírodaVyhlídka

Ponta da Ladeira

Porto Moniz

Ponta de São Lourenço () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.