🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Park Grébovka - Havlíčkovy sady, Praha Park Grébovka - Havlíčkovy sady, Praha Park Grébovka - Havlíčkovy sady, Praha
Ověřeno MěstoPříroda
Otevírací doba

Celoročně

6:00 - 0:00 • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Na ulici

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Grébovka, známá také jako Havlíčkovy sady, je oblíbeným parkem uprostřed pražských Vinohrad, který nabízí krásnou přírodu, výhledy na Prahu i několik zajímavých staveb. Park vznikal v letech 1871 až 1888, kdy jej nechal vystavět Moritz Gröbe, v tu dobu známý průmyslník.

V parku se nachází hned několik zajímavostí, jako je fontána, jezírko i Grottu, umělou jeskyni, která má hned několik pater a to nejvyšší z nich je dostupné hned z ulice U Havlíčkových sadů. Zejména toto je opravdu kouzelné místo, nabízející krásné výhledy do okolí. Kromě zmíněného v parku Grébovka najdete také Viniční altán či vyhlídku, odkud je vidět na Nuselský most, Nusle i přilehlou vinici.

Grébovka je nejen oblíbenou destinací na krátké procházky či výhledy na západ slunce, ale i častým místem pro konání různých akcí, jako je vinobraní či food festivaly. Návštěvníci si zde také velmi často pořádají pikniky, toto místo k tomu jednoduše vybízí.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat můžete v okolních ulicích, například U Havlíčkových sadů. Počítejte však s tím, že je zde buď modrá či placená zóna.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Praha

Brdy

PřírodaVyhlídka

Teplické skály

Teplice nad Metují

Vyhlídka

Vyhlídka Dívčí skok

Divoká Šárka, Praha

Park Grébovka () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.