menu
Naučná stezka Červené Blato - Nové Hrady Naučná stezka Červené Blato - Nové Hrady Naučná stezka Červené Blato - Nové Hrady
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Naučná stezka Červené Blato se nachází v CHKO Třeboňsko. Auto zaparkujete na začátku stezky, kde je k tomu vyznačené parkoviště. Tato stezka měří 4,2 km a provede vás rašeliništěm po dřevěných cestách. Cesta je určena pouze pro pěší, kola můžete nechat na začátku u tzv. kolostavu, kde je prostor na jejich uzamčení. Chvílemi se vám může jít trochu hůř, protože dřevěné cesty mohou být uvolněné, tak dávejte pozor. U psů a malých děti to může být trochu komplikovanější, tak na to myslete, pro kočárky cesta určena není. Trasa vám potrvá přibližně jednu hodinu, záleží na vašem tempu a jak se budete zastavovat, protože celou stezku doplňují informační panely, kde se můžete dočíst informace o oblasti, místní fauně a flóře. Je to krásná procházka, pokud budete v okolí, určitě se tu zastavte.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaZajímavé místo

Černolické skály

Černolice

Vyhlídka

Rozhledna Vinice

Úvaly

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Na Stráži

Sloup v Čechách

Naučná stezka Červené Blato () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.