🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Olomouc - Olomouc Olomouc - Olomouc Olomouc - Olomouc
Zajímavé místoMěsto
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkování se platí pouze ve všední dny od 8:00 do 18:00. Parkovné v zóně A vyjde na 100 Kč/hod a v zóně B se platí 40 Kč/hod. • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Máte rádi historická města? Zavítejte do Olomouce. Na objevení všech památek vám bude stačit jeden den. My ale doporučujeme zůstat přes noc, trochu se loudat v uličkách a užít si i zdejší bohatou gastro kulturu. Jako první cíl zvolte Horní náměstí – je to živé muzeum minulosti a centrum všeho dění v Olomouci. Lemují jej historické budovy v renesančním a barokním stylu, mnoho kašen s mytologickými výjevy a hanácká verze orloje. Horní náměstí na jihozápadní straně přechází v Dolní náměstí, kterému dominuje monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Nenechte si ujít duchovní poklady města, mezi nimiž vyniká kostel svatého Mořice s vyhlídkovou věží, chrám svatého Michala a především katedrála svatého Václava, jež patří do národní kulturní památky Přemyslovského hradu. V bezprostředním okolí této výjimečné katedrály stojí Arcidiecézní muzeum, jehož součástí je vzácný románský biskupský palác

Odpočinou si můžete v zahradách Smetanových a Bezručových sadů. Za pěkného počasí doporučujeme sednou s dekou na trávu a udělat si piknik. Nebo to rovnou vezměte do Long Story Short, pozoruhodného místa, určeného k setkávání lidí. Často se tu konají různé street food akce, besedy, koncerty a tak dále. Vedle Long Story Short je letní kino. Filmové projekce ve velkém amfiteátru letního kina probíhají přes letní sezonu (cca květen – září) pravidelně každé úterý a čtvrtek od cca 21:00.

Místní kavárny a restaurace nabízejí možnost ochutnat tradiční olomouckou kuchyni. Narazíte tady na prodejnu Olomouckých tvarůžků, ale i dalších specialit, jako jsou hruškové vdolky, pukáče, Hanácké prstky, tróč a koláče s drobenkou. Na dobrou kávu do ruky a na procházku doporučujeme zastávku v pikola espresso baru a na delší posezení a zákusek navštivte Café na cucky. Na brunch, který vás vystřelí z kecek doporučujeme zajít do Telegraph.

 

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Long Story Short Hostel & Café

• Restaurace • $$$

Jedinečné místo, určené pro setkávání. Hostel, kavárna, eatery & bakery v jednom. V krásném vnitrobloku se často konají nejrůznější eventy.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Třístoličník

Šumava

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Prachovské skály

Prachov

PamátkaPříroda

Solvayovy lomy

Svatý Jan pod Skalou

Olomouc () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.