🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Horní náměstí Olomouc - Horní náměstí, Olomouc Horní náměstí Olomouc - Horní náměstí, Olomouc Horní náměstí Olomouc - Horní náměstí, Olomouc
MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkování se platí pouze ve všední dny od 8:00 do 18:00. Parkovné v zóně A vyjde na 100 Kč/hod a v zóně B se platí 40 Kč/hod. • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Tady pulzuje srdce malebné Olomouce. Na Horním náměstí se odehrávají všechny důležité události – společenské, kulturní i prodejní. Vánoční trhy, Velikonoční trhy, gastro festivaly, koncerty a další. Celé náměstí je lemované historickými budovami v renesančním a barokním stylu. Největším lákadlem pro turisty je 32 m vysoký sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán v památkách UNESCO a budova radnice s novodobým orlojem.

Milovníky architektury zaujme i Kostel svatého Mořice, majestátní stavba s významnými nástropními freskami a oltářem. Najdete tu také několik kašen, které jsou inspirované příběhy antické mytologie a jsou to často překvapivé výjevy. Horní náměstí je na jihovýchodě propojené s Dolním náměstím – druhým z hlavních náměstí v centru města. Z názvů se může zdát, že Horní náměstí je položené výše, opak je ale pravdou. Na Dolním náměstí stojí další významná stavba, která symbolizuje vděčnost za ukončení morové epidemie – Mariánský sloup.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoVyhlídka

Nová vyhlídka Letenské sady

Letenská pláň, Praha

Příroda

Šindlov

Borová Lada

MěstoPříroda

Dalejský profil

Praha

Horní náměstí Olomouc () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.