Instagram menu
Levada dos Balcões - Ribeiro Frio Levada dos Balcões - Ribeiro Frio Levada dos Balcões - Ribeiro Frio
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

U krajnice • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Levada dos Balcões je velmi populární levadou, je známá svými úchvatnými výhledy na okolní hory, údolí a lesy. Kvůli vysoké návštěvnosti může být komplikovanější najít místo na zaparkování, parkuje se přímo u vstupu na levadu, různě podél silnice nebo na vzdálenějších parkovištích. O to se vám pak trasa může protáhnout. Určitě se tím ale nenechte odradit a na levadu se vydejte. Trasa vede lesní cestou, která může být místy blátivá, jde ale o velmi jednoduchou trasu. Během cesty mohou turisté zahlédnout místního ptáka, madeirskou pěnkavu. Nezapomeňte si pro ni přinést ptačí krmivo, můžete se pak vyfotit s pěnkavou na dlani. Z místa je krásný výhled na okolní hory a vodu a po cestě je i malý stánek s občerstvením.

Mapa a okolí

Parkování

Přímo u vstupu do levády je pouze pár parkovacích míst, auta stojí na krajnici. Doporučujeme proto vyrazit brzy ráno.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Santana

Santana

Příroda

Miradouro Ilheus da Ribeira da Janela

Ribeira da Janela

Příroda

Levada do Moinho

Ponta do Sol

Levada dos Balcões () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.