menu
Levada dos Balcões - Ribeiro Frio Levada dos Balcões - Ribeiro Frio Levada dos Balcões - Ribeiro Frio
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

U krajnice • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Levada dos Balcões je velmi populární levadou, je známá svými úchvatnými výhledy na okolní hory, údolí a lesy. Kvůli vysoké návštěvnosti může být komplikovanější najít místo na zaparkování, parkuje se přímo u vstupu na levadu, různě podél silnice nebo na vzdálenějších parkovištích. O to se vám pak trasa může protáhnout. Určitě se tím ale nenechte odradit a na levadu se vydejte. Trasa vede lesní cestou, která může být místy blátivá, jde ale o velmi jednoduchou trasu. Během cesty mohou turisté zahlédnout místního ptáka, madeirskou pěnkavu. Nezapomeňte si pro ni přinést ptačí krmivo, můžete se pak vyfotit s pěnkavou na dlani. Z místa je krásný výhled na okolní hory a vodu a po cestě je i malý stánek s občerstvením.

Mapa a okolí

Parkování

Přímo u vstupu do levády je pouze pár parkovacích míst, auta stojí na krajnici. Doporučujeme proto vyrazit brzy ráno.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátkaPříroda

São Vicente

São Vicente

Příroda

Caldeirão do Inferno

Caldeirão do Inferno

Příroda

Les Fanal

Fanal

Levada dos Balcões () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.