🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Hospital Kuks - Kuks Hospital Kuks - Kuks Hospital Kuks - Kuks
Památka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Vstupné Hospitál 160/200 Kč (základní okruh). Historie lékáren 120/100 Kč. Šporkovská hrobka: 80 Kč/60 Kč. • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Nejbližší parkování je 15 min chůzí od Kuksu. Cena 60 Kč/auto. • Více
Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zámek nebo také Hospital Kuks je architektonicky velmi zajímavá barokní stavba a za nás také skvělý cíl výletu, pokud se nacházíte v Královéhradeckém kraji. V zahradách zámku a na nádvoří se často pořádají různé kulturní akce. V létě je tu podívaná i pro milovníky botaniky, a to díky rozkvetlé bylinkové a ovocno-zeleninové zahradě.

Za věhlas Kuksu může hrabě Špork, významná postava české kultury a mecenáš umění. V 18. století byly v okolí zámku založeny lázně. Kuks se stal v té době proslulým lázeňským místem i atrakcí pro šlechtu. Podle historiků se zde konaly velkolepé oslavy, při kterých teklo v kašnách víno proudem.

Zámek nabízí několik prohlídkových okruhů – Hospitál, Historie výroby léků, Historie lékáren. V lesích okolo Kuksu najdete obrovské sochy Cností a Neřestí a také velmi staré sousoší vytesané do skal – Braunův Betlém, které jsou podél okružní naučné stezky, které vede ke Kuksu.

 

 

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaVyhlídka

Ještěd

Liberec

PřírodaZajímavé místo

Starý kamenný most

Stvolínky

AtrakcePříroda

Výběh pro koně Převalského

Dívčí hrady, Praha

Hospital Kuks () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.