🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Bývalý Kaolinový Lom Seč - Rudice Bývalý Kaolinový Lom Seč - Rudice Bývalý Kaolinový Lom Seč - Rudice
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Placené • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Lom Seč se nachází v Moravském krasu, u Rudice, a jde o jeden z Kaolinových lomů v ČR. V jeho blízkosti téměř přímo u vstupu do lomu se nachází placené parkoviště.

Lom hraje všemi možnými barvami, od bílé přes žlutou, oranžovou, hnědou, až po červenou či fialovou. Dole se nachází jezírko s vodou, v létě je možné v lomu dokonce i vykoupat. My se v okolí lomu prošli, šli jsme cestou až dolů k jezírku a pak zpět nahoru, což nám zabralo asi půl hodinky i se zastávkami na focení. Jde o velmi zajímavé místo, které rozhodně stojí za návštěvu.

Mapa a okolí

Parkování

Placené parkoviště se nachází jen několik metrů od vstupu do oblasti lomu. Zaplatit lze na automatu nebo přes mobilní telefon.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Hrad Zvíkov

Zvíkovské Podhradí

Vyhlídka

Červený kámen

Světlá pod Ještědem

Příroda

Šindlov

Borová Lada

Bývalý Kaolinový Lom Seč () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.