🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Diamond beach - Island Diamond beach - Island Diamond beach - Island
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Diamond beach parking, Jökulsárlón Main Parking • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Diamond beach je černá písečná pláž na jižním pobřeží Islandu, nedaleko ledovcového jezera Jökulsárlón. Pláž je proslulá ledovými krami, které se vyplavují na břeh a připomínají třpytivé diamanty. Ledové kry pocházejí z nedalekého ledovce Breiðamerkurjökull a jsou odnášeny do moře ledovcovým jezerem Jökulsárlón. Nejlepší doba pro návštěvu Diamand beach je během zimních měsíců, kdy jsou ledové kry větší a početnější.

My jsme Diamond beach navštívili v září a v dubnu, v září jsme měli větší štěstí, protože na pláži byly obrovské ledové kry. V dubnu byly na pobřeží jen drobné ledové kry, někdy může být pláž úplně prázdná. 

Auto můžete nechat buď na parkovišti u Diamond beach, nebo na hlavním parkovišti u jezera Jökulsárlón, protože tato dvě místa jsou prakticky na jednom místě.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Pláž

Reynisjara

Vík

PřírodaVodopádVyhlídka

Kaňon Fjaðrárgljúfur

Island

Zajímavé místoAtrakce

Vök Baths

Island

Diamond beach () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.