🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Caldeirão Verde - Levada do Caldeirão Verde Caldeirão Verde - Levada do Caldeirão Verde Caldeirão Verde - Levada do Caldeirão Verde
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Queimadas Parking Lot • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Nespecifikováno

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Caldeirão Verde se nachází v srdci Madeirského lesa Laurissilva, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Je známá svým vodopádem, který kaskádovitě padá do křišťálově čistého jezírka. Výlet na Caldeirão Verde nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a údolí a také možnost spatřit jedinečnou flóru a faunu, včetně madeirského holuba dlouhoprstého a holuba Trocaz.

Trasa začíná v Parque das Queimadas nedaleko Santany, je zde velké placené parkoviště, kde můžete zaparkovat auto – zaplatíte po návratu z túry. Můžete si tu také koupit něco dobrého, případně si dojít na záchod. Určitě si vezměte vodu a svačinu, protože tato túra vám zabere asi 5 hodin, záleží na vašem tempu, na tom, zda budete dělat po cestě zastávky, a také na tom, jak je toto místo přeplněné. Na několika velkých úsecích výletu je cesta velmi úzká. Trasa je velmi dobře značená, takže se nemusíte bát, že byste zde zabloudili. 

Cestou budete procházet několika tunely, takže si vezměte čelovku a dávejte pozor, abyste se nepraštili do hlavy jako já.

Na konci téhle trasy je nádherný vodopád, u kterého většina lidí svačí předtím, než se vydají na cestu zpět. Pokud budete mít sílu a chuť, vydejte se ještě dál na Caldeirao do Inferno.

Mapa a okolí

Parkování

Je tu velké placené parkoviště, na parkovišti jsou i záchody. Platí se v bílé budově, kde je automat.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Porto Moniz

Porto Moniz

PřírodaZajímavé místo

Parque Florestal das Queimadas

Santana

Příroda

Miradouro Ilheus da Ribeira da Janela

Ribeira da Janela

Caldeirão Verde () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.