menu
Arctic circle center - Saltfjellveien, Storforshei Arctic circle center - Saltfjellveien, Storforshei Arctic circle center - Saltfjellveien, Storforshei
Ověřeno Zajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Arktické centrum v Norsku je výjimečné místo, kde můžete zažít jedinečný pocit stání přímo na polárním kruhu. Toto fascinující místo, označené kamenem a informačními tabulemi, je oblíbenou zastávkou cestovatelů směřujících na sever, zejména směrem k Nordkappu.

Zde můžete pocítit sílu a kouzlo arktické přírody. V zimě se můžete těšit na polární noc s zářivou aurorou borealis, zatímco v létě můžete zažít slunečné noci, kdy slunce nikdy nezapadá. Centrum nabízí řadu expozic a výstav věnovaných historii, kultuře a přírodě arktického regionu.

V blízkosti centra najdete restauraci s kavárnou, kde můžete ochutnat místní delikatesy. V obchodech, které jsou součástí centra, můžete zakoupit suvenýry nebo se jednoduše zahřát s hrnkem teplého nápoje. Je to také ideální místo pro fotografování, protože kromě polárního kruhu můžete zachytit i nádhernou krajinu okolních hor a tundry. V restauraci je k dispozici bezplatné wifi a v centru jsou k dispozici bezplatné toalety.

Centrum také nabízí prostorné parkoviště rozdělené na dvě části, kde parkování je zdarma.

Pokud cestujete na sever či ze severa a máte zájem o nezapomenutelný zážitek spojený s arktickým světem, Arktické centrum by rozhodně mělo být na vašem seznamu. A kdo ví, možná potkáte i krále této oblasti – norského losa.

Mapa a okolí

Psy mají vstup do centra a restaurace zakázán. Pohyb psů venku bez omezení.

Tipy na parkování

Parkování Arctic circle center

Storforshei

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování přímo na parkovišti dedikovaném pro návštěvníky Arktického centra. Parkoviště je dostatečně rozsáhle pro různé velikosti obytných vozů a je zpevněné asfaltem. Stání neomezeno a bezplatné. K dispozici nejsou žádné služby. Toalety jsou k dispozici v centru.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPřírodaVyhlídka

Pláž Kvalvika

Moskenesøy

MěstoZajímavé místo

Henningsvær

Vågan, Nordland

PřírodaZajímavé místo

Národní park Ånderdalen

Senja, Troms og Finnmark

Arctic circle center () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.