🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Výběh pro koně Převalského - Dívčí hrady, Praha Výběh pro koně Převalského - Dívčí hrady, Praha Výběh pro koně Převalského - Dívčí hrady, Praha
Ověřeno AtrakcePříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Na ulici

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Nedaleko kopce Ctirad, na pražských Dívčích hradech, se na krásném místě nachází výběh pro koně Převalského. Tento unikátní projekt, vybudovaný na téměř 20 hektarové ploše na hraně Prokopského údolí, byl oficiálně uveden „do provozu“ na jaře roku 2021. Jde o projekt pražské zoo, která do ohrady s nádherným výhledem na celou Prahu v roce 2021 vypustila první 4 divoké koně.

Samotný výběh jde kolem dokola obejít, v přední části u Dívčích hradů je zpevněná cesta, která následně přechází v cestu polní. Koně lze pozorovat buď přímo přes plot, nebo z celkem 3 vyhlídkových plošin, které jsou velmi dobře dostupné. V oblasti Prokopského údolí se nachází i další místa, která by vám neměla uniknout – například vyhlídka na Ctiradu či filmové jezírko, které je však posledních několik měsíců stále bez vody.

Důležité upozornění – koně za žádných okolností nekrmte. Více se o projektu záchrany koní můžete dozvědět například zde.

Mapa a okolí

Parkování

K výběhu se nejlépe dostanete přímo ze čtvrti Dívčí hrady na Praze 5. Zaparkovat můžete například v ulicích Tetínská, Děvínská či U Dívčích hradů. Nezapomeňte jen na přítomnost modré zóny.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoVyhlídka

Nová vyhlídka Letenské sady

Letenská pláň, Praha

MěstoPamátka

Horní náměstí Olomouc

Horní náměstí, Olomouc

MěstoVyhlídka

Lipno nad Vltavou

Český Krumlov

Výběh pro koně Převalského () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.