menu
Sněžka - Pec pod Sněžkou Sněžka - Pec pod Sněžkou Sněžka - Pec pod Sněžkou
Ověřeno VyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Časová náročnost

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Placené • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Nejvyšší horu České republiky asi netřeba představovat. A i proto právě Sněžka nesmí v našem přehledu zajímavých míst chybět. Hora o výšce 1603 metrů nad mořem je častým turistickým cílem – a není divu. Sněžka totiž nabízí skvělé výhledy v podstatě na celé Krkonoše (ať už české, tak i Polské), výzvu v podobě výšlapu i mnoho zajímavých míst a tras v okolí.

Pokud byste se na Sněžku chtěli podívat bez výšlapu, díky lanovce přes Růžovou horu je možné – doporučujeme si však vždy předem ověřit, zda je lanovka v provozu. Sem tam se totiž stane, že je kvůli horším povětrnostním podmínkám mimo provoz.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Možností na zaparkování je v Peci pod Sněžkou hned několik, doporučit můžeme například to u Pecr Deep, odkud je to jen kousek na turistickou stezku vedoucí přes Růžohorky. V každém případě však počítejte spíše s placeným parkoviště od 100 Kč na den.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaPříroda

Solvayovy lomy

Svatý Jan pod Skalou

PřírodaZajímavé místo

Ticháčkova kaple

Suchý Důl

Zajímavé místo

Hradlový most Rechle

Modrava

Sněžka () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.