Instagram menu
Třístoličník - Šumava
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkovat lze na veřejném parkovišti třeba u železniční stanice Nové údolí, odkud lze jít pěšky • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

V srdci národního parku Šumava vyčnívá nad okolní krajinou Třístoličník. Je to místo, kde se setkávají tři země – Česká republika, Německo a Rakousko. Jsou odtud nádherné výhledy na okolní rozlehlou krajinu a v zimě je to doslova ledové království. Ještě, že je nahoře chata, kde se můžete zahřát čajem, svařákem a nějakou tou chatařskou klasikou.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Třístoličník rájem. Okolní lesy nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku a cyklistiku. V zimě je to zase ráj běžkařů nebo turistů se sněžnicemi. Nahoru lze ale vyjít i v pohorkách.

Dominantou Třístoličníku je vyhlídková věž, která poskytuje úchvatný pohled na okolní krajinu a je jedním z nejlepších míst na pozorování západu slunce. Proto je to také oblíbené místo spousty fotografů.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Vlčí výběh Srní

Srní

Památka

Zámek Orlík

Orlík nad Vltavou

Příroda

Šindlov

Borová Lada

Třístoličník () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.