Instagram menu
Rocha do Navio - Santana Rocha do Navio - Santana Rocha do Navio - Santana
Ověřeno PlážPřírodaVodopádVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Rocha do Navio • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Rocha do Navio představuje většinu z typických přírodních úkazů Madeiry v jednom; strmé zelené útesy, malá vesnička na pláži přístupná pouze po zdolání několika stovek schodů, oblázková pláž s přístupem do oceánu, a vodopád vyvěrající z jednoho z útesů.

Zaparkovat se dá nahoře na útesu na samém konci cesty, přímo vedle lanovky vedoucí dolů pod útes, která je ale bohužel dočasně zavřená. Na dosažení pláže a vesničky pod útesem je tak potřeba zdolat celou řadu schodů a na výlet je tak dobré vyhradit si alespoň dvě hodiny, abyste okolí Rocha do Navio stihli pořádně a pohodlně prozkoumat.

Po zdolání všech schodů, které vedou dolů z útesu, se dostanete až do samotné vesničky Rocha do Navio, která je přístupná pouze touto cestou a působí, jako by se tam už před pár desítkami let zastavil čas. Ve vesničce se nacházejí tradiční domky typické pro Madeiru a políčka místních obyvatel.

Co se přírody týče, Rocha do Navio umožňuje přístup ke krásné a takřka prázdné pláži, nebo umožňuje krátkou procházku k vodopádu Cascata Ribeira de Santo António, který vyvěrá ze skalního útesu tyčícího se nad vesničkou.

Mapa a okolí

Parkoviště Rocha do Navio

Santana, Portugalsko
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Malé parkoviště pouze pro několik aut se nachází na konci silnice vedle nefunkční lanovky Teleférico da Rocha da Navio, na začátku strmého sestupu k vesničce a pláži Rocha do Navio.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Miradouro Ilheus da Ribeira da Janela

Ribeira da Janela

Vyhlídka

Miradouro da Santinha

Porto Moniz

PřírodaVyhlídka

Ponta de São Lourenço

Caniçal, Madeira

Rocha do Navio () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.