Instagram menu
Ponta da Ladeira - Porto Moniz Ponta da Ladeira - Porto Moniz Ponta da Ladeira - Porto Moniz
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Ponta da Ladeira je jednou z celé řady vyhlídek (v portugalštině miradouros) na západním břehu ostrova, poskytující dechberoucí výhledy na nikde nekončící oceán a zelené strmé útesy, které lemují celou Madeiru. Přímo u vyhlídky se nachází malé, ale snadno přístupné parkoviště s piknikovými stoly.

Vyhlídka se nachází nalevo od parkoviště; pro nejlepší výhledy se vyplatí sejít trochu níže po neoficiální cestě (několik desítek metrů) až nakonec útesu. Odtud se skýtá skvělý výhled i na odlehlou vesničku pod útesy Achada da Cruz, která je přístupná pouze pomocí lanovky Teleférico das Achadas da Cruz (ta ale, zejména vzhledem k častým větrným podmínkách, není vždy otevřená).

Ponta da Ladeira je rozhodně jednou z nejkrásnějších vyhlídek na severozápadní pobřeží Madeiry – a je jedním z těch případů, kdy se vyplatí trochu sejít z oficiálních tras pro ten nejlepší výhled.

Mapa a okolí

Parkoviště Miradouro do Ponta da Ladeira

Porto Moniz, Portugalsko
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Malé parkoviště přímo na konci cesty umožňuje jednoduchý přístup k vyhlídce Miradouro do Ponta da Ladeira.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPřírodaVodopádVyhlídka

Rocha do Navio

Santana

Vyhlídka

Cabo Girão

Câmara de Lobos

Památka

Cristo Rei

Garajau

Ponta da Ladeira () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.