menu
Pláž Kvalvika - Moskenesøy Pláž Kvalvika - Moskenesøy Pláž Kvalvika - Moskenesøy
Ověřeno PlážPřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Kvalvika Beach patří mezi nejkrásnější a nejizolovanější pláže Lofotských ostrovů v Norsku. Nachází se na severní straně ostrova Moskenesøya. Je obklopena vysokými skalnatými vrcholy a je přístupná pouze pěšky, což dodává tomuto místu jedinečný charakter. Aby jste si ji mohli užít, musíte si ji opravdu zasloužit. Nejbližší parkoviště se nachází podél silnice Fv808. Odtud můžete zaparkovat a vydat se na přibližně 2 km dlouhou pěší túru přes hory k pláži. Trasa je středně náročná s několika strmými úseky, ale výhledy stojí za to. Cesta je dobře značená a má kvalitní povrch, ale doporučujeme nosit pevnou obuv.

Samotná pláž je obklopena impozantními skalami, a výhled na otevřené moře je dechberoucí. V létě můžete pozorovat působivé půlnoční slunce nad mořem. Na pláži stojí malá dřevěná chýše, postavená v roce 1910 dvěma Nory, kteří zde přečkali zimu.

Díky své izolovanosti je Kvalvika ideálním místem pro kempování pod širým nebem. Mnozí turisté zde tráví noc, aby mohli zažít půlnoční slunce nebo severní záři. Pláž je oblíbeným místem i pro fotografy díky svým úchvatným scenériím a specifickému světlu. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, jídla a teplého oblečení kvůli izolovanosti místa.

Pokud si chcete procházku prodloužit a udělat si okruh krásným okolím, doporučujeme vystoupat na vrchol Ryten nad pláží a pak se vrátit přímo zpátky k autu. Tuto túru si užijete za jakéhokoli počasí, nicméně výstup za slunečného dne s dobrou viditelností nabídne úchvatné výhledy. Okruh má dohromady 9 km a zabere vám pomalejším tempem 5 hodin.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Fredvang

Selfjord

Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Délka max. 6,5m

Menší nezpevněná odpočívárna při cestě představuje klasické místo na divoké kempování v Norsku. Bez služeb a bez lidí. Prostor pro menší obytky a osobní auta. Přibližně 6 míst. Ideální místo na začátek treku na Kvalviku. Třeba přijít brzy ráno, případně na noc. Klidné bezproblémové místo v krásné lokalitě s možností procházek.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážMěsto

Mandal

Vest-Agder

VodopádPříroda

Vodopád Kjenndalsbreen

Národní park Jostedalsbreen

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

Pláž Kvalvika () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.