🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Lipno nad Vltavou - Český Krumlov Lipno nad Vltavou - Český Krumlov Lipno nad Vltavou - Český Krumlov
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Centrální parkoviště • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Lipno nad Vltavou je malebné městečko v jižních Čechách, které leží na břehu Lipenské přehrady, jednoho z největších a nejkrásnějších vodních děl v České republice. Toto místo je vyhledávaným cílem pro milovníky plavání, vodních sportů, rybaření, cyklistiky a turistiky. Lipenská přehrada, vytvořená na řece Vltavě, je nejen významnou turistickou destinací, ale také důležitým zdrojem vodní energie a vody pro jižní Čechy.

Významnou atrakcí Lipna nad Vltavou je Stezka korunami stromů, která poskytuje nevšední zážitek z procházky ve výšce až 40 metrů nad zemí. Návštěvníci zde mohou obdivovat nádherný panoramatický výhled na Lipenské jezero a okolní šumavskou přírodu. Stezka je přístupná po celý rok a nabízí kombinaci přírodních krás a architektury. Na vyhlídku se dostanete krátkou procházkou, nebo lanovkou.

Lipno nad Vltavou a jeho okolí nabízejí širokou škálu ubytování, od kempů a chalup až po luxusní hotely, což z tohoto regionu činí ideální místo pro odpočinek a relaxaci uprostřed přírody. Popři jezeře a plážích vede promenáda na kterých naleznete několik stánků s občerstvením. Pokud máte hlad, v centru města naleznete tradiční ale i moderní restaurace z kterých si určitě vyberete.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Centrální parkoviště Lipno

Lipno nad Vltavou

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Parkoviště ideální na návštěvu Lipna, které je skutečně prostorné a zdarma. Nabízí parkování od motorky až po karavan. Hned vedle se nachází stanice lanovky, infocentrum a automat, kam se vrací Lipno Card. Od mariny je vzdáleno asi 5 minut chůze a od zastávky výletní lodi asi 15 minut. Strategické umístění jak k návštěvě jezera tak i vyhlídky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Vyhlídka Mariina Skála

Milínov

MěstoVyhlídka

Zřícenina Baba

Praha 6

Památka

Hospital Kuks

Kuks

Lipno nad Vltavou () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.