menu
Hrad Kašperk - Kašperské hory Hrad Kašperk - Kašperské hory Hrad Kašperk - Kašperské hory
Ověřeno PamátkaPříroda
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Sezóna • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Hrad Kašperk se tyčí vysoko nad krajinou Šumavy, konkrétně v okrese Klatovy v Plzeňském kraji. Je to nejvýše položený královský hrad v České republice a jeho historie sahá až do roku 1356, kdy byl založen císařem Karlem IV. jako strážní pevnost chránící zlatonosné oblasti a obchodní cesty.

Návštěva Kašperka je zážitkem nejen díky středověké architektuře a historii, kterou skrývá. Okolní příroda Šumavy je dechberoucí a nabízí mnoho možností k procházkám a turistickým výletům. Hrad je obklopen hustými lesy a lukami, kde můžete pozorovat místní zvěř. Je to proto ideální místo pro milovníky přírody a historie.

Pokud plánujete rodinný výlet, děti budou nadšené z objevování tajných koutů hradu a slyšet příběhy o rytířích a legendách, které se vážou k tomuto místo. Některé cesty vedoucí k hradu jsou zpevněné, což usnadňuje přístup i pro rodiny s kočárky. Pejsci jsou taky vítání až na výjimku prohlídek. Te se konají pravidelně během otevírací doby. Pro víc informací mrkněte zde.

V okolí hradu najdete také několik penzionů a restaurací, kde můžete ochutnat místní šumavské speciality a odpočinout si po náročném dni plném dobrodružství. Doprava na Kašperk je snadná – můžete sem přijet autem a parkovat v blízkosti dole u parkoviště, nebo využít místních autobusových spojení.

V areálu nádvoří hradu, kam máte vstup zdarma, jsou k dispozici čisté toalety a mnoho laviček k odpočinku či občerstvení.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Hradní gril

Kašperské Hory • Bistro • $

Přímo na nádvoří hradu Kašperk se nachází stánek s občerstvením, který má dvě části. U prvního stánku si můžete objednat jídlo a pití, přičemž dostanete elektronický terčík s číslem. Jakmile je jídlo připraveno v druhém stánku, terčík se rozbliká. Nabídka zahrnuje grilované pokrmy a pití. Ceny jsou přijatelné. V areálu je k dispozici čisté WC, zastřešené posezení i další dřevěné stoly s lavicemi. Pozor, otevřeno jenom během návštěvních hodin hradu. Pokud máte hlad na procházce kolem hradu, doporučujeme toto místo pro občerstvení.

Tipy na parkování

Parkování Kašperk

Kašperské Hory

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 60 CZK / 24 hod

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Asfaltové parkoviště přímo pod hradem Kašperk. Z parkoviště je to k hradu pěšky jen 15-20 minut a procházka je skutečně krásná. Parkoviště je dostatečně velké pro osobní vozy, obytné vozy i autobusy. Je možné zakoupit parkovací lístek na 24 hodin za 60 Kč. Platba je možná mincemi, bankovkami či kartou. Naproti parkovišti najdete vynikající restauraci v penzionu Rychta na Račánku. V okolí je mnoho možností i pro jiné pěší procházky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Kopanský mlýn

Statenice

Vyhlídka

Svatý Jan pod Skalou

Svatý Jan pod Skalou

PřírodaVyhlídka

Tiské stěny

Tisá

Hrad Kašperk () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.