🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Calton Hill - Edinburgh Calton Hill - Edinburgh Calton Hill - Edinburgh
Ověřeno VyhlídkaMěstoPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Calton Hill je dalším místem v Edinburghu, které nesmíte vynechat. Dostat se sem není nijak náročné, kopec je jen kousek od centra města a hlavní Princes Street a nahoru vede jen pár schodů. Calton Hill je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je jedním ze sedmi skalnatých vrcholů na území města. Najdete zde několik monumentů, mimo jiné National Monument, Nelson Monument nebo bývalou observatoř. Je odsud krásný výhled na město i na moře.

Z Calton Hill je krásně vidět již zmíněná Princes Street, Scott Monument a v dáli i Edinburghský hrad. Když budete mít štěstí, narazíte tu i na pouliční umělce, kteří vám vaši návštěvu této oblasti zpříjemní hraním na dudy.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Circus Lane

Edinburgh

VyhlídkaMěsto

Vyhlídka The Vennel

Edinburgh

MěstoPamátka

St Giles Cathedral

Edinburgh

Calton Hill () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.