🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Royal Mile - Edinburgh Royal Mile - Edinburgh Royal Mile - Edinburgh
Ověřeno Zajímavé místoMěsto
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Na ulici

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Royal Mile je hlavní třída v srdci Starého města Edinburghu, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Royal Mile je známá svou bohatou historií a architekturou a až neuvěřitelnou atmosférou.

Tato dlouhá ulice spojuje Edinburský hrad a Zámek Holyrood. Je lemována historickými budovami, obchody a restauracemi. Ulice měří jednu skotskou míli, odkud pochází i její název, což je cca 1,8 kilometru. Tato měrná jednotka se liší od anglické míle a v současné době se již nepoužívá. Pro turisty je to fascinující místo k procházkám, které během své návštěvy Edinburghu určitě nesmíte vynechat.

Často se také na samotné ulici nachází několik pouličních umělců, zejména pánů ve skotských sukních, kteří hrají na dudy. Tento prvek tak dodává ulici další nezapomenutelné kouzlo. Z ulice vede také několik tzv. Close, což jsou menší průchody, které hlavní třídu spojují s okolními ulice. Za zmínku stojí například Advocate’s Close.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

The Outsider

Edinburgh • Restaurace • $$

Moc hezká restaurace v centru Edinburghu s výhledem na hrad. Moderní jídlo, útulné prostředí – co víc si přát.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaMěsto

Vyhlídka The Vennel

Edinburgh

MěstoZajímavé místo

Victoria Street

Edinburgh

PamátkaMěsto

Ross Fountain

Edinburgh

Royal Mile () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.