menu
Benátky - Benátsko Benátky - Benátsko Benátky - Benátsko
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

San Giuliano • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Benátky jsou bez pochyb jednou z nejikoničtějších destinací na světě. Tohle město na severovýchodu Itálie se rozkládá na více než 100 ostrovech ve střední části laguny Benátské. Tento komplex ostrovů je propojen sítí kanálů a mostů, které vytvářejí unikátní vodní město. Každý ostrov má svou vlastní charakteristiku a historii, což přidává do Benátek další rozměr zajímavosti a tak láká miliony turistů každý rok. I proto vám doporučujeme si dobře rozmyslet, kdy se Benátky rozhodnete navštívit.

Jedním z nejslavnějších symbolů Benátek je nepochybně náměstí sv. Marka (Piazza San Marco), které je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí na světě. Zde můžete obdivovat některé z nejvýznamnějších památek, jako je bazilika sv. Marka s jejími byzantskými mozaikami, dóže palác (Palazzo Ducale), kde sídlili vládci Benátek, a legendární hodinová věž Campanile, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na město.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je plavba gondolou po kanále Grande, hlavní vodní cestě města. Během této romantické jízdy máte možnost obdivovat a fotit nádherné historické paláce a mosty z jiné perspektivy.

Pro milovníky umění a kultury nabízejí Benátky množství muzeí a galerií. Mezi nejznámější patří Galerie Gallerie dell’Accademia, která uchovává obrazy benátských mistrů ale i moderních umělců.

Prozkoumejte také zákoutí méně známých částí města, jako je například čtvrť Dorsoduro, kde najdete bohémskou atmosféru, útulné kavárny a alternativní umělecké galerie. Nezapomeňte navštívit také ostrov Murano, který je známý svými sklářskými dílnami a tradičními technikami výroby skla.

A co se týče gastronomických požitků v Benátkách je prostě skvěle najíte. Vyzkoušejte například risotto al nero di seppia (černé rizoto), fritto misto (směs smažených mořských plodů) anebo tiramisu, doprovázeny sklenkou chladného prosecca či  italskou kávou.

Na poznávání města doporučujeme vyrazit již brzy ráno a v pracovní dny, kdy se vyhněte davům turistů. Nejlepší období je za nás jaro, kdy už je příjemně teplo.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Ristorante Bacarandino ai Corazzieri

Venezia • Restaurace • $$

Moc hezká a útulná restaurace v centru Benátek. Skvělá obsluha a jídlo. Možnost vnitřního i venkovního posezení, v klidné lokalitě a hezkém prostředí. Kvalita a servírování jídla byla skutečně jedinečná a v Benátkach určitě nejlepší.

Tipy na parkování

Parkování San Giuliano

Venezia

Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ano - 3 hodiny zdarma, víc jak 6 hodin/12 €

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Parkování od 8:00-20:00

Parkování hned vedle krásného velkého parku San Giuliano. Parkoviště má dostatek místa, je otevřeno od 8:00 – 20:00 a nachází se na strategické pozici k návštěvě Benátek. Za nás je to nejlepší možnost kde zaparkovat, pokud se rozhodnete tohle místo prozkoumat. Hned vedle je zastávka autobusu nebo tramvaje, kterýma to máte za malý poplatek do centra Benátek do 10 minut. Parkování je dokonce zdarma na první 3 hodiny, co z něj činí jednu z nejlevnějších možností, kde nechat své vozidlo.

Poplatky po 3 hodinách:

  • 4 hodiny: 2 €
  • 5 hodin: 4,5 €
  • 6 hodin: 8 €
  • více jak 6 hodin: 12 €

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Como

Como, Lombardie

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

PamátkaVyhlídkaZajímavé místo

Santuario della Madonna di Dinnammare

Messina, Sicílie

Benátky () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.