Instagram menu
Alberobello - Bari, Apulie Alberobello - Bari, Apulie Alberobello - Bari, Apulie
Ověřeno MěstoPamátkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Více • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Alberobello je malé město v jižní Itálii, které se nachází jenom hodinu jízdy autem z Bari nebo 30 minut z Monopoli. Městečko je proslulé svými trulli – bílými domky s kuželovitými střechami, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Procházka mezi těmito domy v historických čtvrtích Rione Monti a Rione Aia Piccola nabízí jedinečný zážitek, který musíte zažít! Navštívit můžete také Trullo Sovrano, kde sídlí muzeum kulturního dědictví s původním vybavením. Kostel Sant’Antonio je také postaven ve stylu trulli a je jediným takovým kostelem na světě. Pro krásný výhled na město doporučujeme vyhlídky jako Villa Comunale Belvedere nebo Belvedere Santa Lucia. Místní speciality jako gelato z Arte Freda nebo sendvič Pasqualino se určitě vyplatí během vašeho výletu ochutnat.

Doprava do Alberobella je nejsnazší autem. Vlakem se sem dostaneš z okolních měst Martina Franca a Locorotondo, přímý autobus jezdí z Bari a jsou dostupné i organizované výlety. Parkování je možné na placených parkovištích za přibližně 6 euro na den, a to hned kousek od centra městečka. Campervanem se dá taky zaparkovat relativně v centru. Náš tip? Pokud vyrážíš z Bari nebo Monopoli, doporučujeme si pronajmout skútr, na kterém to máš do Alberobella relativně blízko, projdeš a užiješ si tento region a dokonce zaparkuješ zdarma a lehce! Tak co, vyzkoušíš?

Přestože většina obchodů a restaurací akceptuje platby kartou, je dobré mít u sebe hotovost pro nákupy v menších obchodech či na trzích. Pro zážitek z autentického ubytování se nabízí pronájem tradičního trulli. V Alberobellu najdete řadu restaurací a kaváren s lokální a mezinárodní nabídkou. Jak jsme již zmínili, pokud jsi milovník gelata, nevynech místní oceněné gelato.

Mapa a okolí

Parkování

Na místě naleznete dostatek parkovišť, které jsou spíš menší, no za to je jich hodně. S osobním vozidlem nebo motorkou to zkuste klidně i do centra, campervanem doporučujeme tohle (taky vcelku centrální) místo.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Lucca

Lucca, Toskánsko

PřírodaZajímavé místo

Rifugio Genova

Val di Funes, Dolomity

MěstoPamátka

Bergamo

Bergamo, Lombardie

Alberobello () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.