🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Alberobello - Bari, Apulie Alberobello - Bari, Apulie Alberobello - Bari, Apulie
Ověřeno MěstoPamátkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Více • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Alberobello je malé město v jižní Itálii, které se nachází jenom hodinu jízdy autem z Bari nebo 30 minut z Monopoli. Městečko je proslulé svými trulli – bílými domky s kuželovitými střechami, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Procházka mezi těmito domy v historických čtvrtích Rione Monti a Rione Aia Piccola nabízí jedinečný zážitek, který musíte zažít! Navštívit můžete také Trullo Sovrano, kde sídlí muzeum kulturního dědictví s původním vybavením. Kostel Sant’Antonio je také postaven ve stylu trulli a je jediným takovým kostelem na světě. Pro krásný výhled na město doporučujeme vyhlídky jako Villa Comunale Belvedere nebo Belvedere Santa Lucia. Místní speciality jako gelato z Arte Freda nebo sendvič Pasqualino se určitě vyplatí během vašeho výletu ochutnat.

Doprava do Alberobella je nejsnazší autem. Vlakem se sem dostaneš z okolních měst Martina Franca a Locorotondo, přímý autobus jezdí z Bari a jsou dostupné i organizované výlety. Parkování je možné na placených parkovištích za přibližně 6 euro na den, a to hned kousek od centra městečka. Campervanem se dá taky zaparkovat relativně v centru. Náš tip? Pokud vyrážíš z Bari nebo Monopoli, doporučujeme si pronajmout skútr, na kterém to máš do Alberobella relativně blízko, projdeš a užiješ si tento region a dokonce zaparkuješ zdarma a lehce! Tak co, vyzkoušíš?

Přestože většina obchodů a restaurací akceptuje platby kartou, je dobré mít u sebe hotovost pro nákupy v menších obchodech či na trzích. Pro zážitek z autentického ubytování se nabízí pronájem tradičního trulli. V Alberobellu najdete řadu restaurací a kaváren s lokální a mezinárodní nabídkou. Jak jsme již zmínili, pokud jsi milovník gelata, nevynech místní oceněné gelato.

Mapa a okolí

Parkování

Na místě naleznete dostatek parkovišť, které jsou spíš menší, no za to je jich hodně. S osobním vozidlem nebo motorkou to zkuste klidně i do centra, campervanem doporučujeme tohle (taky vcelku centrální) místo.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Jezero

Lago di Carezza

Jižní Tyrolsko

PamátkaPřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Kostel St Johann

Val di Funes, Dolomity

JezeroPříroda

Lago di Limides

Belluno, Benátsko

Alberobello () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.