🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Itineráře >

Den v Reykjavíku – kostel, skořicový šnek a lázně

Prozkoumejte s naším jednodenním itinerářem barevné ulice hlavního města Islandu, Reykjavíku.

Zobrazit itinerář
Toulky městem
Počet dní

Jednodenní

Doprava

Pěšky

Tempo

Pomalé tempo

Fyzická náročnost

Střední náročnost

Sezóna

Celoroční

Vhodné pro

Pro všechny

Rozpočet

$$$

Navštívených míst

5 míst

V rámci jednodenního itineráře se společně podíváme na nejkrásnější památky v Reykjavíku, ochutnáme legendární skořicový šnek, párek v rohlíku a projdeme si pobřeží města až k hlavnímu městskému přístavu.

Kromě památek, jídla a útulných uliček se můžete těšit na zakončení dne v krásných lázních, s neuvěřitelným výhledem na moře i saunovým rituálem. Přinášíme také tip na výlet lodí, a to za pozorováním velryb.

Půjčení auta

Po Reykjavíku jako takovém je nejlepší se pohybovat pěšky, nicméně Island jako takový nejlépe prozkoumáte autem.

Blue Car Rental

Rezervujte skrze TRVL.cz a získejte slevu 5 %.

Zarezervovat

Ubytování

Pokud máte v plánu v Reykjavíku také přespat, doporučujeme toto ubytování.

Skuggi Hotel

Reykjavík • $$$

Zarezervovat

Skuggi Hotel je moderní hotel v centru Reykjavíku, který nabízí sice menší, ale dobře vybavené pokoje či parkování zdarma. Jeho výhodou je zejména poloha, kdy to máte pár minut k vodě, ale i do úplného centra či do supermarketu.

Jak fungují naše doporučení?

Doporučujeme pouze ověřené společnosti a služby, které jsme sami vyzkoušeli. Proklikem a rezervací podpoříte TRVL.cz a jeho další rozvoj.

Den 1

Hlavní město Islandu - Reykjavík

První den v tomto itineráři je zároveň tím posledním. Prozkoumáme společně památky, projdeme se po městě i ochutnáme místní speciality.

První zastávkou bude nejvyšší stavba nejen v Reykjavíku, ale i na celém Islandu – kostel Hallgrímskirkja. Při návštěvě kostela nezapomeňte vyrazit i na jeho vrchol, kde budete odměněni krásným výhledem na celé město i okolní hory.

Zaparkovat se dá přímo za kostelem, jen je nutné zaplatit pomocí aplikace Parka či na stojanu.

Parkování Eiríksgata

Reykjavík

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Parkování přímo u kostela Hallgrímskirkja.

1

Hallgrímskirkja

Reykjavík

Hallgrímskirkja je největším kostelem na Islandu a jedním z nejvýznamnějších symbolů země. Nachází se v Reykjavíku, hlavním městě Islandu, a je pojmenován po Hallgrimur Péturssonovi, islandském duchovním a básníkovi. Kostel byl postaven v letech 1945 až 1986 a je vyroben z černého bazaltu, který je typický pro islandskou krajinu.

Jeho design je inspirován Reynisdrangar, dvěma skalními útesy, které se nacházejí na jihu Islandu. Kostel má výšku 74 metrů a je nejvyšší stavbou na Islandu. Hallgrímskirkja je oblíbeným turistickým cílem. Skvělá je také vyhlídka ve věži kostela, kam vede výtah. Do kostela se vstup neplatí, na tuto vyhlídku však ano. Vstupenka pro jednoho vyjde na 1 300 ISK (rok 2023), což je přepočtu lehce přes 200 Kč. Je odsud krásný výhled na celý Reykjavík, takže „investice“ se určitě vyplatí.

Tím, že se tato výjimečná stavba tyčí v podstatě nad celým Reykjavíkem, je na ní krásný pohled z mnoha jiných míst ve městě, například známé Rainbow street.

Po návštěvě kostela a vyhlídky na celé město Reykjavík vám určitě vyhládne, proto je čas na první (sladkou) svačinu. Pro ni zamiřte do vyhlášené pekárny Brauð & Co, jen pár minut od hlavního náměstí s kostelem.

0,3 km (3 min)

Brauð & Co

Reykjavík • $$$

Vyhlášená pekárná Brauð & Co, nedaleko známého kostela Hallgrimskirkja by neměla uniknout nikomu, kdo má rád skořicové šneky a obecně sladké pečivo. Jde o malou prodejnu, ve které se tyto dozlatova upečené šneky přímo pečou.

Cestou k další zastávce, oblasti zvané Rainbow Street, potkáte mnoho různých obchodů se suvenýry či oblečením. Pokud tedy patříte mezi cestovatele, kteří rádi něco vozí rodině či kamarádům, určitě zamiřte do jednoho z obchodů.

0,4 km (5 min)

2

Rainbow Street

Reykjavík

Jako Rainbow Street je označována jedna z hlavních ulice v hlavním městě Reykjavík, na Islandu. Jak asi tušíte, je to kvůli zabarvení vozovky do duhových barev, což se odehrálo v roce 2015, jako oslava tolerance v rámci festivalu Pride. Právě Pride je na Islandu oblíbenou akcí, která se každoročně opakuje už od roku 1999. Rainbow Street je krásná ulice a obecně oblast nejen kvůli zbarvení silnice, ale i výhledu na majestátní kostel Hallgrímskirkja. V okolí se nachází také mnoho obchodů a restaurací.

Rainbow Street není jedinou komunikací zabarvenou do duhových barev na Islandu. Na severu ostrova, ve městečku Seyðisfjörður se nachází podobná ulice, i zde vedoucí k místnímu kostelu.

0,5 km (6 min)

Jelikož vám cestou určitě opět vyhládlo, přichází čas na další tip, kde se dobře najíst. A tentokrát to bude doporučení na 2 podniky, které se od sebe velmi liší. Cenově i konceptem.

První „restaurací“ je totiž stánek s párkem. Ale ne ledajakým párkem – jde totiž o vyhlášený párek v rohlíku, na který se tady stavil při své návštěvě Islandu také bývalý americký prezident, Bill Clinton.

Bæjarins Beztu Pylsur

Reykjavík • $

Malý stánek s legendárním párkem v rohlíku, na který se zde stavil i bývalý americký prezident, Bill Clinton. Doporučujeme „plnou“ variantu s hořčicí, kečupem i osmaženou cibulkou.

Pokud ale hledáte něco trochu více „fancy“ a párek vás nezaujal (což je škoda), můžeme doporučit skvělý foodhall, jen několik desítek metrů od zmíněného stánku s párky.

Pósthús Food Hall & Bar

Reykjavík • $$$

Skvělý foodhall, který nabízí zhruba 10 různých možností k jídlu – od pizzy, přes burger až po asijskou kuchyň. Navíc v krásném prostředí v klidné části Reykjavíku.

Po jídle se vydáme k vodě. Tam nás totiž čekají hned 2 zastávky. Tou první je nádherná koncertní síň – Harpa.

0,6 km (8 min)

3

Harpa

Reykjavík

Koncertní síň Harpa je moderní koncertní síň, která se nachází v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Je to jedna z nejvýznamnějších architektonických staveb na Islandu a je oblíbeným turistickým cílem. Síň byla navržena japonským architektem Shigeru Banem a islandským architektem Olafemurm Eliassonem. Je vyroben z barevných skleněných panelů, které vytvářejí jedinečnou a futuristickou atmosféru. Koncertní síň je domovem Islandského symfonického orchestru a hostí řadu mezinárodních koncertů a představení.

Harpa je svým umístěním nedaleko přístavu v Reykjavíku, který je jen něco přes kilometr daleko od centra města, „must-see“ záležitostí nejen v Reykjavíku, ale obecně na Islandu. Jde totiž o opravdu nádhernou a fotogenickou stavbu, a to za každého počasí.

Koncertní síň Harpa se nachází v podstatě na hraně přístavu, ze kterého pluje hned několik lodí/společností, a to za společným cílem – pozorováním velryb. Těch je totiž v okolí nespočet a jde tak o zajímavý výlet na 2 – 3 hodiny s jasným cílem – vidět skok či alespoň ocas. Nám se poštěstilo a můžeme doporučit společnost Harpa Yachts.

Od Harpy je to k další zastávce jen několik set metrů, a to cestou přímo podél vody.

0,6 km (8 min)

4

Sun Voyager

Reykjavík

Sun Voyager je socha/skulptura, která se nachází v Reykjavíku na Islandu. Jde o oblíbené místo v hlavním městě, zejména mezi fotografy. Je navíc velmi dobře dostupné z centra města, odkud je to jen několik stovek metrů. Sochu vytvořil Jón Gunnar Árnason, islandský sochař, a to v roce 1990. Je vyrobena z oceli a mědi a má tvar lodi, která se řítí do slunce. Socha je symbolem naděje a snů.

Pokud na toto místo zavítáte, pokračujte v ideálním případě dále po pobřeží směrem k dalšímu významnému místu, jímž je koncertní síň Harpa.

Chození už bylo dost, že? Tak co nějaký ten odpočinek? V Reykjkavíku můžeme doporučit skvělé lázně Sky Lagoon, které nabízí nejen krásné výhledy na moře, přímo z lázní, ale i saunový rituál či občerstvení přímo ve vodě.

Nezapomeňte jen na rezervaci předem.

8,4 km (15 min)

5

Sky Lagoon

Island

Sky Lagoon byla otevřena v roce 2021 a nachází se cca 15 minut jízdy autem z centra Reykjavíku. Na místě je velké parkoviště, které je zdarma. Pokud bychom si měli vybrat, určitě bychom dali přednost Sky Lagoon před Blue Lagoon.

Vstupenky si kupte dopředu na oficiálním webu Sky Lagoon, oblíbené časy bývají celkem rychle pryč. Můžete si vybrat jeden ze tří balíčků – základní Pure Lite, kdy je v ceně vstupné do samotné laguny, druhou možností je Pure, kdy máte v ceně tzv. The Seven-Step Ritual, který rozhodně doporučujeme, a Sky Pass, kdy kromě The Seven-Step Ritual máte k dospozici soukromé šatny.

The Seven-Step Ritual se skládá ze sauny, studené mlhy, peelingu, páry a sprchy. Ze sauny je krásný výhled na oceán a minimálně kvůli tomu to za to stojí. Voda má kolem 38 – 40°C.

A pokud vám po lázních opět vyhládlo a rádi byste si zašli zpět v centru na jídlo, doporučit můžeme další skvělý foodhall.

Hlemmur Mathöll

Reykjavík • $$$

Foodhall nabízející mnoho možností k jídlu, od Fish & Chips, přes pizzu až po asijské jídlo.

Tipem na jídlo náš jeden den v Reykjavíku pomalu končí. Pokud hledáte ve městě také ubytování, doporučit můžeme například Skuggi Hotel.

Skuggi Hotel

Reykjavík • $$$

Rezervovat

Skuggi Hotel je moderní hotel v centru Reykjavíku, který nabízí sice menší, ale dobře vybavené pokoje či parkování zdarma. Jeho výhodou je zejména poloha, kdy to máte pár minut k vodě, ale i do úplného centra či do supermarketu.

Pohyb po centru města

Centrum Reykjavíku je vcelku malé a zvládnete jej projít pěšky za 1 – 2 hodiny. I tak doporučujeme se na Islandu primárně pohybovat pomocí automobilu z půjčovny – jde o nejvýhodnější a nejpohodlnější způsob.

Suvenýry

Pro Island je typických hned několik suvenýrů. Od černé soli, přes vlněné oblečení či ponožky až po čokolády. My můžeme doporučit právě zmíněnou místní sůl a čokoládu – obojí je dobře skladné a nezabere vám moc místa ani v příručním kufru.

Další itinerář

Itinerář - Objev krásy jižního Islandu
Aktivní dovolená
Martin & Tina
Island

Objev krásy jižního Islandu

Vydej se objevovat černé pláže, ledovce, majestátní vodopády a mnohé další s naším itinerářem pro jižní pobřeží Islandu.

6 dní

Autem

Vysoké tempo

Jaro - podzim

Cena itineráře

399 Kč

Zobrazit itinerář

Den v Reykjavíku – kostel, skořicový šnek a lázně () je jedním z itinerářů, které TRVL.cz nabízí. Každý itinerář nabízí přehledný popis jednotlivých dní, včetně interaktivní mapy či praktických informací. Kromě itinerářů trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.