🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Zámek Holyrood - Edinburgh Zámek Holyrood - Edinburgh Zámek Holyrood - Edinburgh
Ověřeno PamátkaMěstoZajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Zámek Holyrood, v originále Palace of Holyroodhouse, je oficiálním sídlem britského panovníka ve Skotsku, v Edinburghu a nachází se na konci Royal Mile. Alžběta II. zde trávila zpravidla jeden týden na začátku léta. Při nepřítomnosti členů královské rodiny je zámek otevřen veřejnosti. Zámek je obklopen krásnými zahradami, které je možné si v rámci návštěvy projít.

Vstupenky si můžete koupit na místě nebo on-line. V ceně je i audio guide, není bohužel dostupný v češtině, pokud ale ovládáte angličtinu nebo jiné jazyky, jde o velmi zajímavý výklad k samotné prohlídce. Prohlídka vám zabere přibližně hodinu, samozřejmě zde můžete strávit mnohem více času, záleží jen na vás. Musíme říct, že jde o velmi pěkný zámek a prohlídka byla zajímavá. Ne každý den totiž člověk vidí, kde královská rodina vítá své hosty či večeří u obřího stolu.

Myslete jen na to, že fotografie lze pořizovat jen ve venkovních prostorách, uvnitř je focení zakázáno.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Informace o otevírací době a vstupenky lze najít na oficiálních webových stránkách.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaMěstoPříroda

Calton Hill

Edinburgh

MěstoZajímavé místo

Victoria Street

Edinburgh

PamátkaMěsto

Assembly Hall

Edinburgh

Zámek Holyrood () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.