🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Edinburský hrad - Edinburgh Edinburský hrad - Edinburgh Edinburský hrad - Edinburgh
Ověřeno PamátkaMěstoZajímavé místo
Otevírací doba

Celoročně

9-17 • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Edinburský hrad, Edinburgh Castle, je významnou historickou pevností, která se tyčí na vrcholu skály na Starým městem Edinburghu. Tato impozantní stavba je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí ve Skotsku a nabízí turistům pohled na bohatou historii regionu. Uvnitř hradu si můžete prohlédnout královské komnaty, armádní muzeum, můžete tu nahlédnout do tehdejšího vězení pro vojenské vězně. Pokud vám vyjde čas, doporučujeme vystát frontu i na královské klenoty – jen pozor, nesmí se uvnitř fotit!

Z hradu je i krásný výhled na samotný Edinburgh. Návštěva hradu za to určitě stojí, jde o nádhernou stavbu a dozvíte se tu spoustu zajímavostí. Vstupenky si můžete koupit na místě, doporučujeme ale si je zakoupit on-line a nejlépe dopředu, protože se prodávají na konkrétní časové rozmezí a mizí rychle. Minimálně tak den kupujte den před.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

The Outsider

Edinburgh • Restaurace • $$

Moc hezká restaurace v centru Edinburghu s výhledem na hrad. Moderní jídlo, útulné prostředí – co víc si přát.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Circus Lane

Edinburgh

VyhlídkaMěstoPříroda

Calton Hill

Edinburgh

Zajímavé místoMěsto

Royal Mile

Edinburgh

Edinburský hrad () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.