🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Victoria Street - Edinburgh Victoria Street - Edinburgh Victoria Street - Edinburgh
Ověřeno MěstoZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Victoria Street, malebná a klikatá dlážděná ulička z 19. století, je jednou z nejznámějších ulic v Edinburghu. Je pojmenovaná po královně Victorii a je známá svými pestrobarevnými domky a tradičními obchůdky. Je turisty velmi oblíbená a rozhodně je to jedno z “must-see” při návštěvě Edinburghu.

Victoria Street se nachází kousek od ulice Royal Mile a je součástí Starého Města (Old Town), které je společně s Novým Městem (New Town) zapsáno od roku 1995 na seznamu světového dědictví UNESCO. Říká se, že tato ulička inspirovala Diagon Alley v knížkách o Harrym Potterovi.

Náš tip: nejlepší místo na fotku se nachází na ochozu nad Victoria Street, na mapě najdete jako Victoria Terrace. Druhou možností je pak dojít dolů na konec uličky a vyfotit se tam zespodu, za sebou pak budete mít celou uličku. Opět doporučujeme se sem vydat co nejdříve, protože se to turisty začíná plnit velmi brzy. My tu byli kolem osmé hodiny ránní a lidé se tu už začínali shromažďovat.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

The Outsider

Edinburgh • Restaurace • $$

Moc hezká restaurace v centru Edinburghu s výhledem na hrad. Moderní jídlo, útulné prostředí – co víc si přát.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaMěsto

Assembly Hall

Edinburgh

PamátkaMěstoZajímavé místo

Zámek Holyrood

Edinburgh

Město

Circus Lane

Edinburgh

Victoria Street () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.