menu
Krudum - Horní Slavkov Krudum - Horní Slavkov Krudum - Horní Slavkov
Ověřeno PřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Zaparkujte kdekoli v obci Hrušková • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Krudum je hora ve Slavkovském lese, která má 3 vrcholy a podle lingvistů nese keltský název. Keltové v této oblasti žili a těžili nerostné bohatství. I proto je asi Krudum opředené mnoha pověstmi a mnozí jej považují za nejtajemnější místo ve Slavkovském lese. Na jednom z vrcholů hory Krudum stojí vyhlídka připomínající Eiffelovku, a právě ta byla naším cílem. Rozhledna je ve výšce 836 m n.m. a stojí za to na ni vyběhnout a podívat se na celý Slavkovský les. Když bude dobrá viditelnost, uvidíte i část Krušných a Doupovských hor.

My jsme si z výletu udělali celodeňák na cca 12 km a okruh jsme začali v obci Hrušková, odkud jsme se vydali směrem k ruinám kostela svatého Mikuláše, které byly teprve nedávno objeveny. Trasa vede skrze moc pěknou přírodu, po širokých lesních cestách, kde se dají v sezóně nasbírat borůvky nebo houby. K základům kostela se dostanete odbočkou ze žluté trasy, která vede až k rozhledně. Celé ruiny si můžete projít. Odtud budete mít pěkný výhled na rozhlednu Krudum na protějším vrcholu hory. Po cestě budete potkávat vyhloubené díry v zemi, jelikož tady kdysi probíhala důlní těžba cínu.

Od rozcestníku pod Krudumem začíná docela prudké stoupání k vyhlídce. Tuhle část cesty už nedoporučujeme pro kočárky. Rozhledna je otevřená teprve od roku 2008. Předtím tu stála 10 m vysoká vyhlídková věž, ale ta byla zbourána na začátku 80. let. Od vyhlídky to můžete vzít po zelené trase přes krásné louky u osady Milíře až do Hruškové.

Po cestě nepotkáte žádnou hospůdku ani studánku, takže mějte dost pití i nějakou svačinu.

 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoVyhlídka

Zřícenina Baba

Praha 6

PřírodaVyhlídka

Pravčická brána

Hřensko

Vyhlídka

Drážďanská vyhlídka

Jílové

Krudum () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.