menu
Kopanský mlýn - Statenice Kopanský mlýn - Statenice Kopanský mlýn - Statenice
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Časová náročnost

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Příp. Horoměřice • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Kopanský mlýn najdeme téměř na hranici Hlavního města Praha a Středočeského kraje, kousek od obcí Statenice a Horoměřice. Mezi obcemi se nachází bezejmenný „kus“ přírody, kde sice nenajdete turistické trasy, příjemné cesty na procházku například se psem ale ano. Cesta z Horoměřic je snazší, taky aby ne – je to z kopce.

Přímo u rybníka u Kopanského mlýna se nachází příjemná restaurace s jízdárnou, kde v létě, kromě piva, nabízí i dobré domácí limonády. Celý okruh z Horoměřic a zpět (jinou cestou, i se zastávkou na občerstvení) stihnete za 2 – 3 hodiny, na víkendovou vycházku tedy ideální.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat můžete na hraně Horoměřic a ke Kopanskému mlýnu se vydat lesem (směrem na Statenice či Přední kopaninu). Auto či motocykl však můžete nechat i v okolních obcích, možností je zde více.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoVyhlídka

Svatý kopeček

Mikulov

PřírodaZajímavé místo

Chalupská slať

Borová Lada

PamátkaVyhlídka

Hrad a zámek Frýdlant

Zámecká, Frýdlant

Kopanský mlýn () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.