Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

2 - 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Hřensko

U vodopádu • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Jeskyně Českých bratří se nachází jen několik málo minut pěšky od Pravčické brány v Českém Švýcarsku. Jde o 30 metrů dlouhou jeskyni, která v pobělohorské době dle všeho sloužila jako úkryt pro lidi v exilu. K jeskyni vede červená turistická stezka a kromě samotné skalní pukliny jsou z místa krásné výhledy na protější vrchoviny.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat lze v obci Hřensko, například na placeném parkovišti U vodopádu (150 Kč/den). Alternativou je pak parkoviště Mezní louka, a to za stejnou cenu na celý den.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaZajímavé místo

Starý kamenný most

Stvolínky

Příroda

Praha

Brdy

Příroda

Edmundova soutěska

Hřensko

Jeskyně Českých bratří (Hřensko) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Ústecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.