🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Itineráře >

Magické vyhlídky na Madeiře na 3 dny

Zabalili jsme vám ty nejkouzelnější výhledy z celé Madeiry do 3 denního itineráře. Doufáme, že si je spolu s námi užijete. Šťastný lov na Miradouros!

Odemknout za 99 Kč Zjistit více
Aktivní dovolená
Počet dní

3 dny

Doprava

Autem

Tempo

Střední tempo

Fyzická náročnost

Nízká náročnost

Sezóna

Celoročně

Vhodné pro

Pro všechny

Rozpočet

$

Navštívených míst

9 míst

Madeira je země vyhlídek. Připravte se na působivá panoramata, fascinující terén, nekonečný oceán i malebná města. Provedeme vás nejkrásnějšími vyhlídkami napříč celým ostrovem. Nemusíte se striktně držet našeho pořadí a klidně vyhlídky postupně objevujte podle toho, kde se na ostrově budete zrovna nacházet.

Letenky

Nám se osvědčil portugalský národní dopravce TAP Portugal, který je součástí letecké aliance Star Alliance. Do Funchalu létá s mezipřistáním v Lisabonu. Alternativou s přímým letem z Prahy může být společnost Smartwings.

TAP Portugal

Praha

Zarezervovat

Letenky se pohybují kolem 6 000 Kč, ale TAP dělá pravidelně promo akce, při kterých se dají sehnat i za poloviční cenu. Většinou ale mimo hlavní sezónu. Dle žebříčku Skytrax se řadí mezi tříhvězdičkové letecké společnosti. Dokonce i na takto krátkém letu (5 hodin) můžete počítat s občerstvením na palubě.

Smartwings

Praha

Zarezervovat

Půjčení auta

Tento itinerář se dá absolvovat osobním automobilem s ubytováním v hotelu či apartmánu, alternativou je obytný vůz. Doporučujeme auto rezervovat před příletem na Madeiru. Půjčoven je na letišti mnoho - my můžeme doporučit lokální půjčovnu MadeiraRent.

MadeiraRent

Ceny od 40 € za den

Zarezervovat

Jak fungují naše doporučení?

Doporučujeme pouze ověřené společnosti a služby, které jsme sami vyzkoušeli. Proklikem a rezervací podpoříte TRVL.cz a jeho další rozvoj.

Den 1

Vyhlídky poblíž Funchalu

Poté, co přistanete na letišti, půjčte si auto a vyrazte směr Funchal. Konkrétně na vyhlídku Pico dos Barcelos, která byla vystavěna již v roce 1950 a z níž máte celé město včetně přístavu jako na dlani. Na návštěvu si vyhraďte 10-20 minut.

20,9 km (19 min)

1

Pico dos Barcelos

Funchal

Jedna z nejhezčích vyhlídek v hlavním městě Funchalu. Cesta k Pico dos Barcelos sama o sobě je dobrodružstvím. Když se vydáte na vrchol, projdete malebnými uličkami a zahradami, které jsou plné barevných květin, exotické vegetace i roztomilých madeirských ještěrek. Cestou vzhůru si vychutnáte svěží vzduch a obklopeni budete zvuky ptáků a šumění stromů. Po příchodu na vyhlídku budete odměněni ohromujícím výhledem na celý Funchal a Atlantský oceán. Na vrcholu Pico dos Barcelos najdete několik vyhlídkových bodů s lavičkami. Často tu potkáte umělce, prodávající své obrazy.

11,9 km (16 min)

2

Cabo Girão

Câmara de Lobos

Cabo Girao je oblíbený útes na jižním pobřeží Madeiry. Se svou výškou 580 metrů je jedním z nejvyšších mořských útesů v Evropě a nabízí nádherný výhled na Atlantický oceán a okolní krajinu. Návštěvníci se mohou kochat panoramatickým výhledem z vyhlídkové plošiny, nebo se prosklenou plošinou dívat přímo pod sebe. Tato krátká zastávka za to určitě stojí. 

Po vydatném kochání se vydejte směr západ. Čeká vás totiž druhá zastávka – skywalk Cabo Girão. Úchvatná procházka po průhledné podlaze na jednom z nejvyšších útesů v Evropě vám vezme dech. A to nemluvíme o těch výhledech na všeobjímající oceán. Po nich vám zůstane pusa do “O” ještě nějakou tu chvíli. Délka návštěvy: 30 min.

Rei da Poncha

Funchal • $

Nejlepší poncha z celé Madeiry! Pokud vám tenhle řízný nápoj zachutnal, stavte se ochutnat různé druhy do Rei da Poncha. Jen si možná na druhý den ráno nic náročného neplánujte. 🙂

49,3 km (53 min)

3

Ponta do Pargo

Calheta

Ponta do Pargo, jedno z nejzápadnějších míst ostrova Madeira. Najdete tu maják a vyhlídku, které společně nabízejí nezapomenutelný cestovatelský zážitek. My jsme tu viděli ten nejrůžovější západ slunce. Bílý maják s červenou střechou do toho hází krásné odlesky, takže je to vskutku parádní podívaná. Na vyhlídku jezdí lidé koukat na západ slunce a relaxovat. Je tu několik laviček, ale hodně lidí tu sedí na dece nebo menších skalkách. Z vyhlídky budete mít jako na dlani přírodní krásu „evropské Havaje“ jak se občas Madeiře přezdívá. Skály, kaktusy, exotická vegetace a nekonečná modř oceánu. Pokud máte čas, určitě se projděte i v okolí. Jsou tu zemědělské pastviny a krásné útesy, strmě se svažující do oceánu. Nám to tady připadalo místy jako ve velkém Hobitíně.

Casa da Manta – Palheiro

Faja da Ovelha • $$

Rezervovat

Naprosto rozkošná vilka s výhledem na oceán, vlastní malou zahrádkou a terasou. Auto můžete parkovat přímo před domem. Ideální bod pro objevování celé západní části ostrova.

Odemkni si celý itinerář a získáš

  • Podrobný plán den po dni s mapou

  • Tipy na ubytování, jídlo i parkování

  • Praktické informace a tipy co si zabalit

  • Slevu 20 % na itinerář na míru Pouze pro členy TRVL+

Přejít k platbě

Pro zobrazení praktických informací, jako například co si zabalit s sebou, na co si dát pozor apod., je nutné itinerář odemknout.

Další itinerář

Magické vyhlídky na Madeiře na 3 dny () je jedním z itinerářů, které TRVL.cz nabízí. Každý itinerář nabízí přehledný popis jednotlivých dní, včetně interaktivní mapy či praktických informací. Kromě itinerářů trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.