Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Duben - říjen

Dospělí 250 Kč • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Parkoviště - Zámek Orlík

80 Kč na den • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Původně hrad Orlík, který byl přestavěn na zámek, se nachází na skalním výběžku v obci Orlík nad Vltavou a tedy i nad stejnojmennou řekou. Zámek Orlík je právem velmi navštěvované místo v Jižních Čechách, neboť jeho umístění i okolí rozhodně stojí za návštěvu.

Turistická sezóna pro Zámek Orlík začíná v dubnu a až do října jsou k dispozici jak prohlídky v češtině, tak i možnost návštěvy zámecké věže. Za návštěvu však stojí i samotné okolí zámku, případně i nedaleký Hrad Zvíkov či Zvíkovský most. Za zmínku stojí také nedaleký Ždákovský most, který patří mezi stavební skvosty nejen v České republice.

Nedaleko zámku je také přístaviště, odkud jezdí hned několik lodí do okolí Orlíku.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Jak je uvedeno už výše, turistická sezóna je na Zámku Orlík stanovena od dubna do října a k dispozici jsou i prohlídky interiéru. Pro dospělého vyjde návštěva s českým výkladem na 250 Kč, další ceny i informace o aktuální otevírací době najdete na oficiálním webu zámku.

Parkování

Zaparkovat lze za 80 Kč na celý den na parkovišti u kapličky v obci Orlík nad Vltavou. Odtud je k zámku jen několik minut pěšky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
MěstoPamátka

Chrám sv. Barbory

Barborská, Kutná Hora

PamátkaVyhlídka

Zvíkovský most

Zvíkovské Podhradí

PřírodaVyhlídka

Údolí Únětického potoka

Únětice

Zámek Orlík (Orlík nad Vltavou) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Jihočeský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.