menu
Zámek Orlík - Orlík nad Vltavou Zámek Orlík - Orlík nad Vltavou Zámek Orlík - Orlík nad Vltavou
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Dospělí 250 Kč • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

80 Kč na den • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Původně hrad Orlík, který byl přestavěn na zámek, se nachází na skalním výběžku v obci Orlík nad Vltavou a tedy i nad stejnojmennou řekou. Zámek Orlík je právem velmi navštěvované místo v Jižních Čechách, neboť jeho umístění i okolí rozhodně stojí za návštěvu.

Turistická sezóna pro Zámek Orlík začíná v dubnu a až do října jsou k dispozici jak prohlídky v češtině, tak i možnost návštěvy zámecké věže. Za návštěvu však stojí i samotné okolí zámku, případně i nedaleký Hrad Zvíkov či Zvíkovský most. Za zmínku stojí také nedaleký Ždákovský most, který patří mezi stavební skvosty nejen v České republice.

Nedaleko zámku je také přístaviště, odkud jezdí hned několik lodí do okolí Orlíku.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Jak je uvedeno už výše, turistická sezóna je na Zámku Orlík stanovena od dubna do října a k dispozici jsou i prohlídky interiéru. Pro dospělého vyjde návštěva s českým výkladem na 250 Kč, další ceny i informace o aktuální otevírací době najdete na oficiálním webu zámku.

Parkování

Zaparkovat lze za 80 Kč na celý den na parkovišti u kapličky v obci Orlík nad Vltavou. Odtud je k zámku jen několik minut pěšky.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Edmundova soutěska

Hřensko

MěstoPříroda

Park Grébovka

Havlíčkovy sady, Praha

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Prachovské skály

Prachov

Zámek Orlík () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.