Instagram menu
Byrampen Alesund - Alesund, Sunnmøre Byrampen Alesund - Alesund, Sunnmøre Byrampen Alesund - Alesund, Sunnmøre
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Byrampen • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Byrampen je sice malá, ale za to jedna z nejlepších vyhlídek na Ålesund. Můžete se těšit na úchvatný výhled na město obklopené mořem a vrcholy.

Pro ty, kteří dávají přednost pohodlí, je možné dojet autem a zaparkovat na omezenou dobu zdarma. Pro milovníky procházek je ideální začít u městského parku, kde cesta nahoru k vyhlídce zahrnuje výstup po 418 schodech a při pohodovém tempu s několika krátkými přestávkami by to mělo trvat asi 10 minut. Pokud nechcete jít po vlastních, můžete využít pravidelnou autobusovou linku.

Doporučujeme vyhlídku navštívit večer a vychutnat si kouzelný západ slunce, při kterém se setkáte s lidmi užívajícími si atmosféru, pivo, či živou hudbu.

Nezapomeňte si deku a foťák, protože panorama je dechberoucí. V okolí je restaurace a placené toalety, ale placená vyhlídka nenabízí nic navíc oproti Byrampenu, takže raději ušetřete a dopřejte si něco dobrého ve měste.

Mapa a okolí

Parkování

K dispozici je parkování přímo na malém parkovišti u vyhlídky, které určitě nepřehlédnete. Stačí pokračovat až na samý vrchol. Parkování je omezeno na maximálně 60 minut, což by vám mělo stačit na vychutnání si výhledů a krátkou procházku v okolí vyhlídky.

Očerstvení

Hned vedle parkoviště je k dispozici restaurace Fjellstua s nádherným výhledem. Jídlo jsme nezkoušeli, takže nemůžeme doporučit, ale pokud máte hlad, výhledy určitě stojí za to.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Vyhlídka Ledovec Bøyabreen

Fjærland, Vestland

PlážPřírodaVyhlídka

Pláž Kvalvika

Moskenesøy

PamátkaMěsto

Katedrála Vågan

Vågan, Nordland

Byrampen Alesund () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.