Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1,5 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

ul. Koněvova

příp. 1. května • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Svatý kopeček je velmi známé a navštěvované místo tyčící se nad moravským Mikulovem. Známý je nejen díky skvělému výhledu na město a Pálavu, ale i kapli sv. Šebestiána, která je dominantou tohoto kopce. Kapli nechal v 17. století postavit kardinál Dietrichstein.

Na Svatý kopeček vede hned několik cest. Ta hlavní, přímo z Mikulova, je po modré turistické stezce a těsně před cílem na vás čeká prudší stoupání, které hlavně v létě může dát lehce zabrat. Alternativou je pak lesní cesta z konce ulice 1. května, která je značena žlutou značkou.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat lze buď v ulici Koněvova nebo 1. května – v obou případech je parkování placené, a to od hodiny.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
MěstoVyhlídka

Nová vyhlídka Letenské sady

Letenská pláň, Praha

PřírodaZajímavé místo

Ticháčkova kaple

Suchý Důl

Příroda

Voděradské bučiny

Černé Voděrady

Svatý kopeček (Mikulov) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Jihomoravský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.