Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1,5 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

ul. Koněvova

příp. 1. května • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Svatý kopeček je velmi známé a navštěvované místo tyčící se nad moravským Mikulovem. Známý je nejen díky skvělému výhledu na město a Pálavu, ale i kapli sv. Šebestiána, která je dominantou tohoto kopce. Kapli nechal v 17. století postavit kardinál Dietrichstein.

Na Svatý kopeček vede hned několik cest. Ta hlavní, přímo z Mikulova, je po modré turistické stezce a těsně před cílem na vás čeká prudší stoupání, které hlavně v létě může dát lehce zabrat. Alternativou je pak lesní cesta z konce ulice 1. května, která je značena žlutou značkou.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat lze buď v ulici Koněvova nebo 1. května – v obou případech je parkování placené, a to od hodiny.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaZajímavé místo

Grybla

Krhanice

Památka

Zámek Orlík

Orlík nad Vltavou

Zajímavé místo

Hradlový most Rechle

Modrava

Svatý kopeček (Mikulov) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Jihomoravský kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.