🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Rubjerg Knude Fyr - Rubjerg, Hjørring Rubjerg Knude Fyr - Rubjerg, Hjørring Rubjerg Knude Fyr - Rubjerg, Hjørring
Ověřeno PřírodaPamátkaZajímavé místo
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Rubjerg Knude Fyr je maják nacházející se na pobřeží Severního moře v Dánsku. Byl postaven v roce 1899 a v provozu byl až do roku 1968, kdy byl kvůli neustálému přesunu písečných dun uzavřen. Vysoké písečné duny, které obklopují maják, postupně zakrývaly celou jeho výšku. Dnes je oblíbenou turistickou atrakcí, nabízející nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Okolí Rubjerg Knude Fyr je stejně fascinující jako samotný maják. Návštěvníci se mohou procházet po nádherných, nekonečných písečných dunách a obdivovat drsnou krásu dánského pobřeží Severního moře. Oblast nabízí jedinečné příležitosti pro turistiku, fotografování a pozorování přírody. romě prozkoumávání impozantních dun a obdivování majáku si můžete vychutnat i klid a krásu tohoto malebného koutu Dánska. Je to ideální místo pro relaxaci, nabírání nových sil a spojení s přírodou, daleko od ruchu velkoměst.

K dispozici je věnované parkoviště Rubjerg Knude Lighthouse pro více automobilů a k dispozici jsou i toalety. Z parkoviště k majáku je to ještě 20 minut chůze. Pokud je silný vítr, nezapomeňte na šátek přes nos kvůli písku kolem. Pro odvážné a ty, kteří si chtějí výlet prodloužit, doporučujeme kouzelné malé parkoviště 50 minut od majáku.

Doporučujeme tento výlet absolvovat i s výjezdy do okolí, kde objevíte přírodu jak nikde jinde!

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Rubjerg Knude Fyr

Hjørring

Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Malá kapacita

Parkování na malém kouzelném parkovišti přímo u útesů a pobřeží v severním Dánsku. Parkoviště pojme kapacitu 5 velkých obytných vozů nebo 7 menších obytných vozů. Z parkoviště vidíte přímo na maják Rubjerg Knude a okolí je naprosto nádherné. Parkování je vzdáleno několik set metrů od obydlených nových domků, ale zároveň vám poskytuje dostatek soukromí a prostoru. Večer je třeba počítat s návštěvníky, kteří si chodí užívat západ slunce, který je také magický (pokud vám vyjde počasí). Parkování přes noc je zatím dovoleno, ale prosím omezte kempování a vaření venku.

Za nás je tohle parkoviště jedno z nejlepších, co se týče kempování na divoko. Tenhle zážitek poskytuje spojení s přírodou, její krásou a sílou a to na originálním Dánskem pobřeží.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPamátka

Grenen

Skagen, Frederikshavn

Město

Nyboder

Kodaň

MěstoPamátka

Amalienborg

Kodaň

Rubjerg Knude Fyr () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.