Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Sobota a neděle

Dospělí 20 Kč • Více
Časová náročnost

1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

U rozhledny

Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Poměrně nová Rozhledna Na Stráži, která se tyčí nad obcí Sloup v Čechách, byla vystavena v letech 2010 a 2011. Předtím jsme na stejném místě mohli najít restauraci, která však v roce 1999 vyhořela. Z rozhledny, jež je otevřena v období od dubna do října vždy v sobotu, neděli a o svátcích, je krásný výhled nejen na nedaleký Skalní hrad Sloup, ale i obecně do okolí Českého ráje.

V případě, že byste rozhlednu navštívili mimo zmíněná období (podobně jako my), nemusíte zoufat – z přilehlých skal je podobně pěkný výhled (Vyhlídka Na Stráži) a za zmínku stojí i příjemná procházka po okolí, skrze skály a přírodní amfiteátr.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je otevřena v období od dubna do října, vždy o víkendu a o svátcích. Vstupné pro dospělé pak činí 20 Kč, pro děti do výšky 1 metru je zdarma. Aktuální informace o otevírací době najdete na oficiálním webu.

Parkování

Parkovat se dá přímo u rozhledny, tedy již na kopci. Doporučit však můžeme i parkoviště v nedaleké obci Sloup, odkud vede červená turistická stezka přímo na vyhlídku.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
MěstoVyhlídka

Zřícenina Baba

Praha 6

PamátkaVyhlídka

Zvíkovský most

Zvíkovské Podhradí

Příroda

Božídarské rašeliniště

Boží Dar

Rozhledna Na Stráži (Sloup v Čechách) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.