Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (1)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Dospělí 95 Kč • Více
Časová náročnost

5 hodin

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Hřensko

U Vodopádu • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Pravčická brána je pravděpodobně tím největším přírodním podkladem v rámci Českého Švýcarska. Jde o skalní útvar, bránu, s rozpětím 26,5 metru a výškou otvoru 16 metrů. Na pravčickou bránu je skvělý pohled jak zespoda, tak i z výše položené vyhlídky, na kterou se dá dostat pouze skrze restauraci, a to za poplatek. Na Pravčickou bránu se lze dostat po turistické stezce z Hřenska (zhruba 6,5 km jeden směr). Celá trasa, tedy Hřensko – Pravčická brána – Mezní louka pak vyjde na zhruba 13 km a kromě brány nabídne i mnoho dalších skal a výhledů, které rozhodně stojí za to. Je však nutno počítat s tím, že v letních měsících je okolí velmi exponované.

V okolí Pravčické brány stojí určitě za návštěvu obec Hřensko, se Starou plynárnou či Edmundovou soutěskou.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Pokud si budete chtít Pravčickou bránu užít opravdu naplno, je nutno počítat s tím, že v období duben až říjen je otevřena denně, a to od 10:00 – 18:00, v ostatních měsících pak jen o víkendu, a to od 10:00 do 16:00. Aktuální informace pak najdete na oficiálních stránkách brány. Vstupné pro dospělé činí 95 Kč, pro děti a důchodce pak 30 Kč.

Parkování

Zaparkovat lze v obci Hřensko, například na placeném parkovišti U vodopádu (150 Kč/den). Alternativou je pak parkoviště Mezní louka, a to za stejnou cenu na celý den.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Údolí Únětického potoka

Únětice

Zajímavé místo

Archeopark Pavlov

Pavlov

Památka

Zámek Orlík

Orlík nad Vltavou

Pravčická brána (Hřensko) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Ústecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.