Instagram menu
Praha - Brdy Praha - Brdy Praha - Brdy
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Vrch Praha je jedním z více než 800 metrů nad mořem vysokým vrchem v Chráněné krajinné oblasti Brdy ve Středočeském kraji. Jde o druhý nejvyšší bod této oblasti, která nabízí rozmanitou přírodu, krásné vyhlídky do okolí i mnoho cest na procházky. Území bývalého vojenského prostoru nabízí i jednu zajímavost v podobě meteoradaru. Ten „má na starosti“ velkou část České republiky, respektive její aktuální povětrnostní podmínky.

Praha je nejlépe dostupná z nedaleké obce Nepomuk, kde lze i zaparkovat (přímo u modré turistické stezky). V zimním obdobím jde o oblíbené trasy nejen pro pěší, ale i běžkaře.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Šance

Točná, Praha

Vyhlídka

Rozhledna Korunka

Černolice

Příroda

Božídarské rašeliniště

Boží Dar

Praha () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.