Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Přes den celoročně

Dospělí 90 Kč • Více
Časová náročnost

2 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Při vstupu

80 Kč na den • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Prachovské skály je výjimečná skalní oblast v rámci Chráněné krajinné oblasti Český ráj, která nabízí hned několik krásných vyhlídek (například Vyhlídka Míru, Všetečkova či Vyhlídka Českého ráje) nejen na samotné skály, ale i do okolí. Prachovské skály protíná hned několik turistických stezek, k dispozici je tak tzv. Malý i Velký okruh.

V okolí Prachovských skal najdeme také například zříceninu hradu Pařez, či lovecký zámeček Humprecht v obci Sobotka.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba

Otevírací doba Prachovských skal se přes tzv. velké prázdniny, tedy červenec a srpen, rozšiřuje o 2 hodiny – konkrétně 8:00 – 18:00, v ostatních měsících je pak brána do skal otevřena od 9:00 do 17:00.

Vstupné

Základní vstupné pro dospělé je 90 Kč, snížené vstupné pak činí 50 Kč. K dispozici je i rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti) za 230 Kč. Pokud do skal vyrazíte se psem, počítejte s desitikorunou i za něj. Výhodou je možnost platby kartou, a to jak za vstupné, tak i parkování.

Parkování

Zaparkovat lze přímo u vstupu do skal, a to za 80 Kč na celý den.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaZajímavé místo

Starý kamenný most

Stvolínky

PamátkaZajímavé místo

Sychrovský viadukt

Sychrov

PřírodaVyhlídka

Tiské stěny

Tisá

Prachovské skály (Prachov) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Královéhradecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.